Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Τρία “διπλά” στη Β κατηγορία

Τρία “διπλά” στη Β κατηγορία

0
DSCN0304
Με τρείς νίκες φιλοξενούμενων ξεκίνησε η 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β κατηγορίας Δωδεκανήσου. Πιο συγκεκριμένα η ομάδα του Αστέρα Παστίδας νίκησε 2 – 0 εκτός έδρας την ομάδα του Πολυβώτη με τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν ο Σεβδαλής στο πρώτο ημίχρονο και ο Πάπα λίγο πριν την λήξη του παιχνιδιού. Με «διπλό» πέρασε και η ομάδα του Απόλλωνα Απολλώνων από την έδρα του Διγενή με σκορ 1 – 2, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με τον Αντωνίου στο 20’ και τον Μπάκη να ισοφαρίζει για τους φιλοξενούμενους δέκα λεπτά αργότερα και τον Σπάρταλή να δίνει την νίκη στην ομάδα του λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης.  Τα εύκολα, δύσκολα έκανε η ομάδα του Ορφέα που ενώ προηγήθηκε με 0 – 3 με γκολ του Καλούδη στο 21’, Νίκα στο 62’ και Ροδίτη στο 70’, κινδύνεψε όταν στο τέλος οι γηπεδούχοι έκαναν το 1 – 3 με τον Κακλαμάνο στο 80’ και το 2 – 3 με τον Μασάδο στο 86’.