Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Η εκδίκηση είναι ένα ”πιάτο” που σερβίρεται κρύο…

Η εκδίκηση είναι ένα ”πιάτο” που σερβίρεται κρύο…

0
enaeria_monomaxia
Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πήρε ο Αγ. Γεώργιος Μαλώνας κόντρα την Αναγέννηση Ε. με σκορ 3-1, παίρνοντας με αυτό τον τρόπο το ”αίμα” τους πίσω από τα επεισόδια που διαδραματίστηκαν στον πρώτο γύρο. Οι γηπεδούχοι κράτησαν τη υπόσχεση τους για ανταπόδοση της φιλοξενίας τους και έχοντας καλή απόδοση κυρίως στο πρώτο ημίχρονο τους κέρασαν το 3-0 στο κυρίως μενού. Στην επανάληψη διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού με τους φιλοξενούμενους να βγαίνουν για λίγο από το ”καβούκι” τους και να βάζουν το γκολ της τιμής διαμορφώνοντας το τελικό 3-1

Τα γκολ

22΄Ο Παλογιάννης με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ 1-0.

31΄Από μπαλιά του Γιαννιού ο Κισσανάκης  από θέση τετ-α-τετ νίκησε τον  Φλοσάκη κάνοντας το 2-0.

40΄Ο Κισσανάκης από ασίστ ου Γιαννιού και σουτ έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το 3-0.

55΄Ο Κοσμάς με πλασέ μέσα από την περιοχή ‘’έγραψε’’ το τελικό 3-1.

Καλή η διαιτησία του Τσοπανάκη με βοηθούς τους Κοσκινά και Χαρισμανίδη.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Παπαδόπουλος, Γιαννιού, Κισσανάκης, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Θηριάκης και Κοσμάς.

Aγ. Γεώργιος: Ρεκούνας, Τοντοράτσε, Χατζησταμάτης, Παπαδόπουλος, Ντήρος, Παλογιάννης, Γιαννιού(60΄Κούτρης), Καυκάκης(85΄Κουσουλίνης), Μουσακίνις(87΄Μπούρας), Κόκα, Κισσανάκης.

Αναγέννηση Ε.: Φλοσκάκης, Χουρδάκης, Γιορδαμνής, Κωσταντάκης Ι., Θηριάκης, Χωρίτης, Τσουκαλάς, Κοσμάς, Ντελλάκης, Λογοθέτης (40΄Σφυράκης), Κωσταντάκης Μ.