Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Το… βιολί του ο Διαγόρας Ρ.

Το… βιολί του ο Διαγόρας Ρ.

0
diagoras endekada

Ακόμα μια εύκολη νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο Διαγόρας Ρ. αφού επικράτησε με 5-0 του Αστέρα Παστίδας ο οποίος στο πρώτο μέρος κράτουσε ρευστό το σκορ καθώς το αποτέλεσμα του πρώτο ημιχρόνου ήταν 1-0. Στην επανάληψη ο γηραιός πάτησε «γκάζι» πετυχαίνοντας άλλα τέσσερα τέρματα για το τελικό 5-0. Τα γκολ για την ομάδα του Ανδρέα Σταύρου πέτυχαν στο 8΄ με σουτ ο Χατζηκοσμάς (1-0), στο 54΄ ο Κιοσέογλου με σουτ (2-0), στο 72΄ ο Γεωργαλλής με προβολή (3-0), ο Ισκάς με αυτογκολ το 4-0 και στο 87΄ ο Καλημέρης με ανάποδο ψαλίδι το τελικό 5-0.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο κ. Παπαβασιλείου (Βασιλείου, Μοσχάτος)
ΔΙΑΓΟΡΑΣ Ρ.:Κεφάλας, Καλημέρης, Χειμωνέττος (74΄ Τσαγκάρης), Αθανασίου Π. (55΄ Κιοσέογλου), Παπαδημήτρης, Μαθιός, Αθανασίου Α., Χατζηκοσμάς, Κόρλος, Μαρίνου (55΄ Φλεβάρης), Γεωργαλλής
ΑΣΤΕΡΑΣ Π.: Παπαμιχαήλ, Λικομέτι, Καρύδης (65΄ Σιδηρόπουλος), Ισκάς, Χαριτάκης, Κυπριώτης, Φελεσάκης, Μπάρδης (21΄ Αποστολάτος), Πάπα, Λολάκης, Κυρίτσης (46΄ Πολυχρόνης)