Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Το ήθελε πιο πολύ ο Ηρακλής!

Το ήθελε πιο πολύ ο Ηρακλής!

0
DSC09970

Η ψυχή και το πάθος ήταν τα στοιχεία που μέτρησαν στην αναμέτρηση του Ηρακλή Μαριτσών με τον ΑΕΡΑ! Οι γηπεδούχοι ήθελαν περισσότερο το «τρίποντο» και κατάφεραν να το πάρουν με το ευρύ 5 – 1. Οι τρεις αυτοί βαθμοί είναι πάρα πολύ σημαντικοί για την ομάδα των Μαριτσών γιατί της δίνουν κουράγιο για να συνεχίσει το πολύ δύσκολο έργο που έχει σε ότι έχει να κάνει με την υπόθεση παραμονή στην κατηγορία. Οι φιλοξενούμενοι πάντως αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους καθώς κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ πάρα πολύ νωρίς. Μόλις στο 2’, ο Στεφανής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 0 – 1. Χρειάστηκε να περάσουν δεκαοκτώ λεπτά για να μπορέσει ο Ηρακλής να ισοφαρίσει. Ήταν το 16’ όταν ο Κώστας Παπακωνσταντής έκανε το 1 – 1. Στο 22’ ο έμπειρος Γιώργος Καρίκης πέτυχε το 2 – 1 και στο 36’ ο Σκόρπος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 1. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη, ο ΑΕΡΑ προσπάθησε να μειώσει το σκορ και να ξαναμπεί στο παιχνίδι χωρίς όμως να τα καταφέρει. Στο τέλος μάλιστα χαλάρωσε και οι γηπεδούχοι πέτυχαν και άλλα δυο γκολ, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους. Στο 83’ ο Γιώργος Καρίκης και πάλι έκανε το 4 – 1 και στις καθυστερήσεις ο Ε. Βασιλώττος διαμόρφωσε το τελικό 5 – 1.
ΗΡΑΚΛΗΣ: Σκυλλάς, Σαχίνης, Μπιγκό, Παπακωνσταντής (61′ Ε. Βασιλώττος), Σκόρπος (90′ Τσαλώλης), Καρίκης, Τριχιάς (85′ Καρίκης), Βασιλώττος, Ανδρεόπουλος, Μπιλιάς
ΑΕΡΑ: Καλανδράνης, Μαλλιάκας, Παπαβασιλείου, Γιαννακάκης (65’ Νικολής), Ροκάϊ (80’ Ροκάϊ), Μπαράϊ, Γαργάλης, Δανάς, Στεφανής (70’ Στεφανής), Φιλιππάκος, Πλύγκος