Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Τελχινίδα: Ήττα και από Ηλυσιακό

Τελχινίδα: Ήττα και από Ηλυσιακό

0
telxinida kleanthis ginaikes5

Δεν μπόρεσε να προβάλει αντίσταση στον δυνατό Ηλυσιακό η Τελχινίδα και ηττήθηκε στο Βενετόκλειο με 0-3 σετ. Οι ροδίτισσες μόνο στην αρχή του 3ου σετ κόντραραν τις αντιπάλους τους όταν έχαναν με 2-7 και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 9-9.
ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΟ Ηλυσιακός 0-3 σετ σε 54΄(11-25 σε 20΄, 06-25 σε 17΄και 12-25 σε 17΄)
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς): Αγλαΐα Σκορδά, Μαρία Βρατσάλη, Ματίνα Γιαννέλη, Φαμπιόλα Τερζίου, Εύη Μανωλάκη (λ), Κατερίνα Χειμωνέττου, Νικολέτα Αμορανίτη (λ), Κέλυ Δαουτοπούλου, Γεωργία Βερβερίδη, Ελένη Μητροπούλου, Νίκη Κουτσούκη, Αναστασία Αποστολάκη και Ραφαηλία Κουφομανώλη.
Ηλυσιακός: (Κώσταντίνος Λιώσης) Μαρία Σωτηρίου, Μαρία Λιαρούτσου, Θεανώ Τσέλιου, Άντζελα Θύμο (λ), Σταυρούλα Πολυδώρου, Στεφανία Μπέμπη, Ειρήνη Αναγνώστου, Αλ. Χαμπηλωμάτη, Πολυτίμη Μπιλλιά, Σογία Γκιαούρη (λ), Ιουλία Χανγρή, Ειρήνη Δημαρά και Χρ. Χροστοδούλου.
Διαιτητές του αγώνα ήταν Αντώνης Ζώης, Αλέξανδρος Σταρίδας και η Μαίρη Παπαδούλη.

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής του 2ου υποομίλου του Α ομίλου είναι:
ΑΣΣ Αναγέννηση – ΓΣ Πανιώνιος 0-3 (11-25,9-25,12-25)
Ζηρίνειος ΑΟΝ – ΑΕ Αγίας Παρασκευής 3-2 (18-25, 25-19, 16-25, 25-21, 15-9)
ΑΟΦ Πορφύρας – ΓΣ Αστέρας 3-1(27-25,25-13,25-27,25-17)
ΑΟ Παλλήνη – ΑΟ Αιγάλεω 3-1 (21-25,25-15,25-16,25-14)
ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΟ Ηλυσιακός 0-3 (11-25,6-25,12-25)

Παγκορασίδες: Τελχινίς (Α) – Τελχινίς (Β) 3-0 σετ

‘Οικογενειακή διαμάχη΄ είχαμε την Κυριακή το απόγευμα στο Βενετόκλειο. Οι δύο ομάδες της Τελχινίδας, που αγωνίζονται στο φετινό πρωτάθλημα παγκορασίδων, κοντραρίστηκαν στην 1η αγωνιστική με τις ηλικιακά μεγαλύτερες, μετά από έναν πολύ ενδιαφέρον αγώνα, να επικρατούν με 3-0 σετ.
ΡΣΦΠ Τελχινίς (Α) – ΡΣΦΠ Τελχινίς (Β) 3-0 σετ σε 55΄(25-09 σε 15΄, 25-16 σε 20΄και 25-11 σε 20΄)
Τελχινίς (Α): (Νίκος Τσιντομηνάς) Εύη Μανωλάκη, Χριστίνα Παπαδοπούλου, Άντα Φωτεινού, Μιχαηλία Λαζαρίδου, Ειρήνη Γεράκη, Μελίνα Τερζίου, Αριέτα Τερζίου και Πάολα Σουσάρι.
Τελχινίς (Β) (Κατερίνα Χειμωνέττου) Σταματίνα Γκιζέττη, Χριστίνα Παρασκευά, Ραφαέλα Ζωγράφη, Νικολέτα Γκίκα, Νοέμι Ντούσκου, Σταυρούλα Καλιόζη, Κατερίνα Μαχραμά, Χριστιάνα Πέρου και Ελένη Μαστόρου.
Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Σάββας Πάττας και η Ανθούλα Δόση.