Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Τα παιχνίδια στο βόλεϊ

Τα παιχνίδια στο βόλεϊ

0
telxinida rodion andres3

Δύο νίκες και μία ήττα είναι ο απολογισμός των ομάδων βόλεϊ του ΡΣΦΠ Τελχινίς που αγωνίσθηκαν τις προηγούμενες ημέρες.
Οι άνδρες επικράτησαν του Κλεάνθη στο Βενετόκλειο με 3-1 σετ.
ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΕΣ Κλεάνθης 3-1 σετ σε 86΄(21-25 σε 22′, 25-15 σε 22′, 25-13 σε 17′ και 25-21 σε 25′).
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Γιώργος Χατζηγεωργίου, Κώστας Βλάσσης, Στέλιος Δροσάκης, Μιχάλης Τσιμισίρης, Στέλιος Χαρισίδης, Δημήτρης Γιώτης, Ρωσσέτος Σταυλάς, Γιάννης Σαρικάς, Ορμενάι Λέντσι, Κώστας Χειμωνέττος και Στέλιος Χαριστής (λίμπερο).
Κλεάνθης: (Νίκος Πότσου) Γιώργος Τρίχας, Λοΐζος Παπακωνσταντίνου, Νίκος Τζανουδάκης, Κώστας Καραγιάννης, Γιώργος Ανδρέου, Γιώργος Γιακουμάρος, Κυριάκος Βολοτσάκας, Μανώλης Λολάκης, Δημήτρης Σαρικάς, Δημήτρης Κώτης και Αλέξης Μάνης (λίμπερο).
Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Νίκος Χατζησταυρίδης, Σάκης Κυπριώτης και Σταύρος Γκέκας.
Με τη νίκη αυτή η ομάδα της Τελχινίδας ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις στη β΄ φάση του πρωταθλήματος κατακτώντας τη 2η θέση έχοντας πέντε νίκες και μία ήττα.

Κορασίδες
Την ήττα με 3-0 σετ στην Τέντα γνώρισαν οι κορασίδες της Τελχινίδας από τον Διαγόρα.
ΓΣ Διαγόρας – ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 σετ σε 72΄ (24-14 σε 27΄, 25-17 σε 27 και 25-23 σε 25’)
ΓΣ Διαγόρας: (Πάνος Δικαστόπουλος) Π. Αλβανάκη, Κ. Χανιωτάκη, Μ. Χατζηδιάκου, Μ. Καραγιάννη, Ν. Δικαστοπούλου, Κ. Γιαλλουράκη, Α. Τοτόνη Α. και Κ. Τοτόνι
Τελχινίς: (Μιχλαης Τσιμισίρης, Νίκος Τσιντομηνάς) Νικολέτα Αμορανίτη, Αγγελίνα Κώτη, Μαρία Μαθιουδάκη, Αγγελική Αγγελή, Αγγελική ΚΑραμούζη, Βάλια Παρασκευά, Χριστίνα Αντωνιάδη, Ελεάνα Κωνσταντάκη, Ντιλέκ Χουσεΐν, Φεράχ Ντουμάνογλου, Κωνσταντίνα Λορέντζου και Νικολέτα Αξιοτίδου.
Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Σάκης Κυπριώτης και ο Σταύρος Γκέκας.