Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Επικράτησαν τα φαβορί στην 15η αγωνιστική!

Επικράτησαν τα φαβορί στην 15η αγωνιστική!

0

Στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής όσοι φίλαθλοι επέλεξαν να βρεθούν στα Κοσκινού είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν γκολ και θέαμα, με τον Διγενή να ηττάτε με 2-4 από τον Αστέρα Παστίδας! Ο Ηρακλής Μαριτσών αν και καρδιοχτύπησε στο 1ο ημίχρονο επικράτησε της ΑΕ Κατταβιάς! Ο Απόλλων Καλυθιών από την μεριά του πήρε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς με δράστη τον Μαγιόγλου! Ενώ νικηφόρα πέρασε από την Αρχάγγελο ο Φοίβος Κρεμαστής με 0-2! Δόξα Καρδάμαινας και ΠΑΟΚ Κω θα αγωνιστούν την Τρίτη (09/01) με τον Άγιο Γεώργιο Μαλώνας και τον Κλεάνθη αντίστοιχα! Από ένα ημίχρονο είχαν Ποσειδώνας Καρπάθου και Αναγέννηση Ασφενδίου με τους Κώους να μετουσιώνουν τις ευκαιρίες τους σε γκολ!

Όσο αφορά τον αγώνα του Κλεόβουλο Λίνδου με τον Διαγόρα Βατίου, αυτό αναβλήθηκε διότι 4 ποδοσφαιριστές της φιλοξενούμενης ομάδας ενεπλάκησαν σε τροχαίο ατύχημα. Μετέβησαν στο Γενικό Νοσοκομείο Ρόδου, με τις εξετάσεις να δείχνουν πως ο Χριστουλάκης υπέστη κάταγμα στον σπόνδυλο. Ο Πεταυράκης και Καραγιάννης δεν είχαν κάποιο τραυματισμό, ενώ ο Κριεζής είχε ορισμένα χτυπήματα.. Ευτυχώς όμως γλίτωσαν τα χειρότερα..

Ηρακλής Μαριτσών – ΑΕ Κατταβίας 2 – 1

(48′ Τηλέμαχος Πάττας, 52′ Καλόψυχος Μιχάλης (αυτ) / 59′ Στεργιόπουλος Χρήστος)

Απόλλων Καλυθιών – Ηρακλής Λάρδου 2 – 1

(37′, 62′ Μαγιόγλου Δημήτρης / 55′ Φυλακούρης Μιχάλης)

Άρης Αρχαγγέλου – Φοίβος Κρεμαστής 0 – 2