Τα αποτελέσματα στο beach volley

0

Ολοκληρώθηκε την Κυριακή το απόγευμα στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα το 1ο τουρνουά ανδρών και γυναικών που διοργάνωσε με επιτυχία η Τοπική Επιτροπή βόλεϊ.

Στις γυναίκες η Ελισάβετ και η Νικολέτα Αμορανίτη κατέκτησαν αήττητες το χρυσό μετάλλιο αφού στον τελικό επικράτησαν του δίδυμου Σταματίνα Γκιζέττη / Ραφαέλα Ζωγράφη με 2-0 σετ.

Ο Νικόλας Αρβανίτης και ο Λέντσι Ορμενάι νίκησαν με 2-0 στον τελικό τους Αλμπάν Τερζίου και Γιάννη Φλεβάρη και ανέβηκαν αήττητοι στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου στην κατηγορία των ανδρών.

Το τουρνουά πραγματοποιήθηκε με την αρωγή της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου και του ΔΟΠΑΡ, την χορηγία των επιχειρήσεων «Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών – Γιώργος Γκιζέττης» και «Ξυλοσοφία – Στάθης Μαθιουδάκης» και την υποστήριξη των “Blue Star Ferries”, των παγωτών “κρι-κρι” και της κάβας “Κυριακούλης”.

Οι διοργανωτές ευχαριστούν ιδιαίτερα τον πρόεδρο του ΔΟΠΑΡ κ. Αλέξανδρο Κολιάδη και τον διευθυντή του ΔΟΠΑΡ κ. Θεόδωρο Θεοδώρου για την πολύτιμη συμβολή τους στην προετοιμασία της εγκατάστασης, την διαιτήτρια κ. Μαίρη Παπαδούλη, τους χορηγούς και υποστηρικτές του τουρνουά και φυσικά τις αθλήτριες και τους αθλητές που αγωνίσθηκαν.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Γυναίκες:
Τελική Κατάταξη

1η θ Αμορανίτη Ελισάβετ/Αμορανίτη Νικολέτα

2η θ Γκιζέττη Σταματίνα/Ζωγράφη Ραφαέλα

3η θ Ευθυμίου Αγάπη/Κυπριώτη Ρέα

Γκίκα Νικολέτα /Θαρρενάκη Κάλλια

5η θ Καλιόζη Σταυρούλα/Τσερκές Σεβγκή

Γκιάτα Αλέξια /Τσιλιμίγκα Παρασκευή

7η θ Γεράκη Ειρήνη/Κορμπα Μαρριέτα

Καπετάν Γεωργίου Άννα /Λαζαρίδου Μιχαηλία

9η θ Κουκιά Καθολική/Κουκιά Καλιόπη

Αποτελέσματα:

Αγώνες Ομίλων

1.Κουκιά/Κουκιά – Καπετάν Γεωργίου/Λαζαρίδου 0-2 (17-21,12-21)

2.Ευθυμίου/Κυπριώτη – Καπετάν Γεωργίου/Λαζαρίδου 2-1 (12-21,21-14,15-12)

3.Γκίκα /Θαρρενάκη – Καλιόζη/Τσερκές 2-0 (21-14,21-14)

4.Γκιζέττη/Ζωγράφη – Γεράκη/Κόρμπα 2-0 (21-14,2107)

5.Αμορανίτη/Αμορανίτη – Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 2-0 (21-05,21-07)

6.Κουκιά/Κουκιά – Καλιόζη/Τσερκές 0-2 (19-21,11-21)

7.Ευθυμίου/Κυπριώτη – Γκίκα /Θαρρενάκη 2-1 (13-21,21-09,15-06)

8.Καπετάν Γεωργίου/Λαζαρίδου – Καλιόζη/Τσερκές 1-2 (09-21,21-19,10-15)

9.Γκιζέττη/Ζωγράφη – Αμορανίτη/Αμορανίτη 0-2 (17-21,15-21)

10.Γεράκη/Κόρμπα – Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 1-2 (19-21,21-09,12-15)

Προημιτελικοί

11.Γκίκα /Θαρρενάκη – Καλιόζη/Τσερκές 2-0 (21-19,21-15)

12.Γκιζέττη/Ζωγράφη – Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 2-0 (21-09,21-09)

Ημιτελικοί

13.Ευθυμίου/Κυπριώτη – Γκιζέττη/Ζωγράφη 1-2 (17-21,21-19,07-15)

14.Αμορανίτη/Αμορανίτη – Γκίκα/Θαρρενάκη 2-0 (21-08,21-09)

Τελικός

15. Γκιζέττη/Ζωγράφη – Αμορανίτη/Αμορανίτη 0-2 (18-21,14-21)

Άνδρες:
Τελική κατάταξη

Αρβανίτης Νικόλας/Ορμενάι Λέντσι
Τερζίου Αλμπαν/Φλεβάρης Γιάννης
Καλιόζης Δημήτρης /Ρέγκλης Ηλίας
Καφαντάρης Βασίλης /Χαριστής Στέλιος
Γκιζέττης Γιώργος/Μαθιουδάκης Στάθης
Μανώλης Δημήτρης/Λάλουσης Γιάννης
Ζώκος Θωμάς /Σουλιτζής Νικόλας

Αποτελέσματα
Αγώνες Ομίλων

1.Καφαντάρης/Χαριστής – Τερζίου/Φλεβάρης 1-2 (21-10,20-22,08-15)

2.Αρβανίτης/Ορμενάι – Ζώκος/Σουλιτζής 2-0 (21-05,21-03)

3.Καλιόζης/Ρέγκλης – Μανώλης/Λάλουσης 2-0 (21-09,21-19)

4.Γκιζέττης/Μαθιουδάκης – Τερζίου/Φλεβάρης 0-2 (12-21,12-21)

5.Αρβανίτης/Ορμενάι – Καλιόζης/Ρέγκλης 2-0 (21-15,21-19)

6.Ζώκος/Σουλιτζής – Μανώλης/Λάλουσης 0-2 (03-21,06-21)

Προημιτελικοί

7.Γκιζέττης/Μαθιουδάκης – Καφαντάρης/Χαριστής 0-2 (16-21,13-21)

8.Καλιόζης/Ρέγκλης – Μανώλης/Λάλουσης 2-0 (21-17,22-20)

Ημιτελικοί

9.Τερζίου/Φλεβάρης – Καλιόζης/Ρέγκλης 2-0 (21-17,22-20)

10.Aρβανίτης/Ορμενάι – Καφαντάρης/Χαριστής 2-1 (21-23,21-11,15-04)

Τελικός

11. Τερζίου/Φλεβάρης – Aρβανίτης/Ορμενάι 0-2 (16-21,09-21)