Αρχική Αθλητικά νέα Μπάσκετ Στις…καθυστερήσεις ήταν ΚΟΛΟΣΣΟΣ!

Στις…καθυστερήσεις ήταν ΚΟΛΟΣΣΟΣ!

0
kolossos-koroivos

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι στο «Βενετόκλειο» ο Κολοσσός επικράτησε του Κόροιβο Αμαλιάδας με 90-88 και πήρε το δεύτερο ροζ φύλλο αγώνα στο πρωτάθλημα της Α1 Basket League.
Το σκορ καθόλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου ήταν πολύ κοντά ανάμεσα στις δυο ομάδες και τον Κόροιβο να διατηρεί ένα ελαφρό προβάδισμα τόσο στο τέλος της πρώτης περιόδου με 20-23 όσο και στο φινάλε της δεύτερη με 41-43.
Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας παρουσιάστηκε πολύ καλά στο παρκέ παίζοντας με πολύ πάθος και παίρνοντας τη διαφορά 7 πόντων με 64-57. Στη τελευταία περίοδο ο Κόροιβος μπήκε αρκετά δυναμικά με απανωτά τρίποντα μείωσε στον πόντο (64-63). Οι τελευταίες στιγμές στο ματς κύλησαν με πολύ αγωνία αφού η διαφορά δεν μπορούσε να ξεφύγει σε κανένα σημείο. Τελικά οι «θαλασσί» πήραν το προβάδισμα και τη νίκη με τους τέσσερις πόντους του Χολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.
Τα δεκάλεπτα: 20-23, 41-43, 64-57, 90-88
Κολοσσός Ρόδου (Λυκογιάννης): Ρέντικ 19, Γεωργαλλής 9 (3), Ρέλεφορντ 11 (1), Βασιλόπουλος 6 (1), Χολ 17, Χατζηγεωργίου, Λιάπης 6 (2), Τσούκου 8 (2), Αγγελάκος, Άχονεν 12 (4), Παπαδάκης, Γουάτσον 2.
Κόροιβος Αμαλιάδας (Καλαμπάκος): Μπράουν 18 (4), Μιλουτίνοβιτς 18 (4), Γκότσερ 8 (2), Μιχάλογλου 2, Χολ 9, Βαν Όστρουμ 18 (4), Σαχπατζίδης 2, Χατζηνικόλας 4, Σπυριδωνίδης, Αποστολίδης, Μπεκρής, Ρίτσαρτ 9 (1).

Πηγή φωτογραφίας: sport-fm.gr