Αρχική Αθλητικά νέα Super League 2 Σπουδαίο “διπλό”, βλέπει άνοδο!

Σπουδαίο “διπλό”, βλέπει άνοδο!

0

Σημαντικό “διπλό” έκανε ο Διαγόρας ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας του Ολυμπιακού Βόλου με 1 – 0 και σε συνδυασμό με την ήττα – σοκ του Ιωνικού έχει πολλές ελπίδες πλέον ακόμα και για την 2η θέση της βαθμολογίας από την οποία απέχει μόνο δυο βαθμούς. Ο “γηραιός” μπήκε πολύ καλά στο παιχνίδι και επέβαλλε τον ρυθμό του στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου όπου κυριάρχησε στο μεγαλύτερο διάστημα. Στην επανάληψη, ο τεχνικός Πέτρος Ρουτζιέρης έδωσε έξυπνα χώρο στον αντίπαλο του και έκλεισε τους χώρους χωρίς να κινδυνεύσει ιδιαίτερα.

Το μοναδικό τέρμα σημείωσε ο Μπουρλάκης στο 45′ με ωραίο μακρινό σουτ.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κολύτας από την Κέρκυρα και “βοηθοί” του οι Σκορδίλης (Κέρκυρα) και Φράγιος (Μακεδονία)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Γιδόπουλος, Γραικός (57΄ Μητρόπουλος), Βασιλούδης, Βοσνακίδης, Φαζός, Τσιάρας, Σκοπελίτης, Κουτσιανικούλης, Τσίτας, Κέρι, Ράντι (62′ Κόλα)
ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Τσέλιος, Ευαγγελιδάκης, Παπαδόπουλος, Προβατίδης, Κασνέτση, Καρπαθάκης, Πινιώτης, Μπουρλάκης (80′ Σερτζίνιο), Μπαρμπαρούσης, Πατσαρούχας (90′ Αγιώτης), Γούλας (65′ Μανωλάκης)