Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Σπουδαίο «διπλό» της Δήμητρας

Σπουδαίο «διπλό» της Δήμητρας

0

Ένα πολύ σημαντικό «διπλό» στην προσπάθεια που κάνει για να εξασφαλίσει την παραμονή της πέτυχε η Δήμητρα Δαματριάς. Επικράτησε με 3 – 2 στην Τήλο της ομώνυμης τοπικής ομάδας και πήρε μια βαθιά βαθμολογική ανάσα ενόψει της δύσκολης συνέχειας του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα και άνοιξαν το σκορ στο 10’ με τον Ηρακλή Σακελλάρη ο οποίος πλάσαρε μέσα από την περιοχή και έκανε το 1 – 0, σκορ που έμεινε μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές και έφθασαν στο γκολ στο 60΄με τον Εξαδάκτυλο (1 – 1). Ο ίδιος παίκτης με πλασέ στο 72’ έκανε το 1 – 2 και στο 85’ ο Μήτσης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1 – 3. Από εκεί και πέρα το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν το σκορ με τον Χριστοφή στις καθυστερήσεις (2 – 3).

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Πλάτσης (Στεφανάκης, Μαυρουδής)