Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Σπουδαία νίκη για Κλεόβουλο

Σπουδαία νίκη για Κλεόβουλο

0

Με 1-0 κατάφερε να κερδίσει την ΑΕ Κατταβιάς και να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα η ομάδα της Λίνδου.

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε αρκετά καλά για τους φιλοξενούμενους που είχαν την υπεροχή, όχι όμως και τις τελικές στην εστία που θα της έδιναν το προβάδισμα. Στην συνέχεια (από το 15′ και μετά), ο Κλεόβουλος ισορρόπησε τα πράγματα κάνοντας ορισμένες φάσεις.
Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετά καλύτερη η ΑΕ Κατταβιάς όμως η προειδοποιητική του Κλεόβουλου ήρθε στο 50′ με τον Κακλαμάνο να μην τα καταφέρνει σε τετ-α-τετ που είχε να στείλει τη μπάλα στη δίχτυα.. Σειρά του Λόη, να χάσει τετ-α-τετ στο 60′ και το 0-0 παρέμενε. Το γκολ τελικά για τον Κλεόβουλο ήρθε στο 80′ , ένα σπάνιας ομορφιάς τέρμα, με τον Αντώνη Αθανασίου να σουτάρει από την μεσαία γραμμή αριστερά και να στέλνει την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Παπαβεργή για το 1-0 που έμεινε μέχρι και το τέλος.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Κάζας (Μαυρουδής, Στεφανάκης)

ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ: Χρυσανθής, Χατζηνικόλας(76′ Γιαννιού), Χαμιτάι, Γιατσιάτσος, Κακλαμάνος Λ., Μαριεττάκης,Τσιάτσος, Αθανασίου, Κακλαμάνος Α., Κολιοκώστας(60′ Μπαϊρακτάρης λτ.), Ταγκάεφ
ΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ: Παπαβεργής, Αυγέρης(82′ Καλημέρης), Κιλασίν Κ., Δράμη, Κιλασίν Χ., Σαλαμαστράκης, Παραστατίδης, Κούτση, Λόης, Νασόπουλος, Πάπα