Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Σπέρνει «τρόμο» ο Ιάλυσος!

Σπέρνει «τρόμο» ο Ιάλυσος!

0

Ο Ιάλυσος σημείωσε ακόμα μία επιβλητική νίκη, καθώς φιλοδώρησε με επτά γκολ την ΑΕ Λέρου σε σημερινή αναμέτρηση που διεξήχθη στο «Ε.Α.Κ.» για την 14η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας (Β’ όμιλος). Τα γκολ της νίκης για το σύνολο του Πέτρου Ρουτζιέρη πέτυχαν οι Ιντρίζι (δις) και Σπαχιού (δις), ενώ ο Παπουτσογιαννόπουλος ευτύχησε να σημειώσει χατ – τρικ.

Πρόκειται για την τρίτη διαδοχική επικράτηση των «τοξοβόλων» με το σκορ να «ξεφεύγει». Είχαν προηγηθεί οι νίκες με 4-0 κόντρα σε Ορφέα και το εκτός έδρας 6-0 κόντρα στον Ακουσίλαο στις Φάνες.

Στα της αναμέτρησης, ο Ιάλυσος δεν συνάντησε την παραμικρή δυσκολία. Ενδεικτικό του πως κύλησε ο αγώνας είναι το γεγονός ότι στο ημίχρονο το σκορ ήταν ήδη στο 3-0. Στην επανάληψη μην αφήνοντας το πόδι από το «γκάζι» πέτυχε ακόμα τέσσερα τέρματα για το τελικό 7-0.

Στην βαθμολογία οι «ερυθροκίτρινοι» συνεχίζουν να προπορεύονται με 36 βαθμούς όντας στο +3 από τον δεύτερο ΑΕΡΑ (με παιχνίδι λιγότερο).

Διαιτητής: ΧΑΤΖΗΑΛΕΞΙΟΥ Λ

Βοηθοί: ΓΙΑΝΝΝΟΥΛΗΣ Α., ΒΛΑΧΟΣ B.

Παρατηρητής: ΖΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ

Παρατηρητής Δ: ΚΑΤΣΙΔΩΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ