Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Σοκ στις καθυστερήσεις για τον Διαγόρα Βατίου

Σοκ στις καθυστερήσεις για τον Διαγόρα Βατίου

0

Αν και είχε τη νίκη μέσα στα χέρια του, ο Διαγόρας Βατίου δέχθηκε γκολ στις καθυστερήσεις στον Αρχάγγελο και έτσι το παιχνίδι τελείωσε ισόπαλο (1 – 1) απέναντι στον τοπικό Άρη. Η ομάδα του Γιάννη Καμπούρη κατάφερε να ανοίξει το σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κανάρη στο 20’ μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο εικοσάλεπτο. Από εκεί και πέρα, ο Άρης προσπάθησε να γίνει πιο επιθετικός μέχρι και το φινάλε του ημιχρόνου, χωρίς ωστόσο να καταφέρει κάτι ιδιαίτερο. Στην επανάληψη, η είσοδος του Αμανατίδη έπαιξε καθοριστικό ρόλο μιας και οι γηπέδούχοι απέκτησαν πνοή και καλύτερο ρυθμό. Αυτό κράτησε για ένα εικοσάλεπτο όμως, πριν η ποιότητα του αγώνα πέσει. Τελικά προς το φινάλε, οι γηπεδούχοι αποφάσισαν να βγουν πιο έντονα μπροστά και δικαιώθηκαν στις καθυστερήσεις σε μια περίεργη φάση. Το γκολ χρεώνεται ως αυτογκολ.