Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Πρώτη φετινή νίκη για τον Άγιο Γεώργιο Μαλώνας

Πρώτη φετινή νίκη για τον Άγιο Γεώργιο Μαλώνας

0

Με δυο τέρματα που σημείωσε ο Χατζηνικόλας, ο Άγιος Γεώργιος «απέδρασε» με το «διπλό» από τον Άγιο Σουλά κερδίζοντας τον Ευκλή Σορωνής με 2 – 0. Ήταν η πρώτη φετινή νίκη για τους «κιτρινόμαυρους» η οποία αναμφίβολα τους τονώνει την ψυχολογία ενόψει της δύσκολης συνέχειας του πρωταθλήματος. Και τα δυο τέρματα σημείωσε ο Χατζηνικόλας κατά την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Άνοιξε το σκορ μόλις στο 5’ και το «έκλεισε» στο 25’. Τα δυο αυτά γκολ που ήρθαν στο πρώτο ημίχρονο για τον «’Άγιο», αποδέχθηκαν αρκετά όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα για να του δώσουν τους πολύτιμους τρεις βαθμούς. Και αυτό διότι ο Ευκλής ναι μεν προσπάθησε στη συνέχεια αλλά δεν κατάφερε να μπει και πάλι στο παιχνίδι.