Αρχική Επικαιρότητα Διάφορα Σάρωσαν οι έφηβοι της Ρόδου (pics)

Σάρωσαν οι έφηβοι της Ρόδου (pics)

0
2

Εύκολη νίκη με σκορ 9 – 0 σε βάρος του Αστέρα Μασσάρων, σημείωσε η Ρόδος σε παιχνίδι που έγινε στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του Εφηβικού Πρωταθλήματος της ΕΠΣΔ. Ο αγώνας διεξήχθη στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο «Καλλιπάτειρα». Τα ελάφια είχαν την υπεροχή σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης. Στο πρώτο ημίχρονο είχαν την κατοχή της μπάλας και τον έλεγχο του παιχνιδιού. Έτσι δημιούργησαν αρκετές φάσεις και έκαναν γκολ τις επτά από αυτές. Στην επανάληψη η εικόνα δεν άλλαξε, με τους φιλοξενούμενους να μην απειλούν, και έτσι οι πράσινοι πέτυχαν 2 ακόμα τέρματα.
Το φιλμ του αγώνα
Στο 6′ ο Στεφανίδης μέσα στην περιοχή δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους. Ο Πολυταρίδης (στο 11′) έκανε ωραίο σουτ όμως κατέληξε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Στο 14′, μετά από πάσα του Στεφανίδη, ο Σαρικάς έκανε το 2-0. Ένα λεπτό αργότερα (15′) ήταν η σειρά του Γρύλλη να βάλει το όνομά του στην λίστα των σκόρερς. Ο Σαρικάς, στο 18′, διπλασίασε τα τέρματά του (4-0). Στεφανίδης και Γρύλλης απείλησαν με σουτ στο 20′ και 23′ αντίστοιχα. Τελικά ο Στεφανίδης πέτυχε άλλα δύο γκολ σε διάστημα δύο λεπτών (27′,29′). Με γκολ του Σαρικά στο 32′ έκλεισε το πρώτο μέρος. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κατσιμπράκης προειδοποίησε με σουτ στο 55′ και 62′. Το γκολ για εκείνον ήρθε στο 65′ (8-0). Το τελικό 9-0 διαμόρφωσε ο Πελεκάνος Γ. στο 67′. Από την ομάδα της Ρόδου καλύτεροι ήταν οι Γρύλλης και Στεφανίδης ενώ από την πλευρά του Αστέρα Μασσάρων δεν ξεχώρισε κάποιος.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Τσέτσος (Βούλγαρη, Ντόκος).
ΑΣ ΡΟΔΟΣ: Πόγιας, Τσαταλλιός, Κατσιμπράκης, Κοτζιάς, Τσιλιμίγκας, Πελεκάνος, Πολυταρίδης, Στεφανίδης, Γρύλλης, Ρόσι, Σαρικάς. Έπαιξαν και οι: Μιλόι, Τρέχας, Λυκομέτι, Στεργάκης, Πελεκάνος Γ, Σαβέλλος, Γιαννούλης
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΣΣΑΡΩΝ: Κουρζάκης, Ξιλάς, Γενημαχλέλης, Μαχραμάς, Κρητικός, Ivanov, Μηλιδάκης, Georgier, Δεβανάκης, Κοσκινιάτης. Αναπληρωματικοί ήταν οι: Παρούσης, Χατζηζαχαρίας, Παπανικολός, Κώστα
{yoogallery src=[/images/stories/fotos/sezon2013_2014/varius/rodos_asteras_efiviko/] width=[150] height=[150]}