Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Πρώτη νίκη για την Κατταβιά στο φετινό πρωτάθλημα

Πρώτη νίκη για την Κατταβιά στο φετινό πρωτάθλημα

0

Την πρώτη νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας και για τον δεύτερο όμιλο πανηγύρισε η Α.Ε Κατταβιάς, που νίκησε 2-1 την Δόξα Ψίνθου. Τα γκολ για τον σύλλογο της Κατταβιάς πέτυχαν οι Λαμπιτσάκης Θανάσης και Ζαγκότσης Βασίλης.

Η Δόξα Ψίνθου είχε δύο χαμένες ευκαιρίες για να προηγηθεί νωρίς στο σκορ στην αναμέτρηση. Αρχικά στο 26ο λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Στεργιόπουλου κατέληξε στο δοκάρι του Κοντογιωργάκη. Ενώ στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου ο Μαυρουδής είπε εμφατικό «όχι» σε προσπάθεια του Μερσιώτη. Τελικά το γκολ για τους γηπεδούχους ήρθε στο 79ο λεπτό με κοντινό σουτ. Στο 85′ ο Ζαγκότσης έγραψε με ωραίο διαγώνιο σουτ το 2-0. Για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Κώστας Μερσιώτης με πλασέ.

Διαιτητής: ΓΙΑΝΝΟΥΚΑΣ Α.

Βοηθοί: ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε. και ΚΑΣΙΩΤΗΣ Χ.

Παρατηρητής: ΖΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ

Παρατηρητής Δ: ΚΑΛΑΘΕΝΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ