Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Πρώτη απώλεια για τον Απόλλωνα Κ.

Πρώτη απώλεια για τον Απόλλωνα Κ.

0
apollon oloi

Μετά από ένα πολύ όμορφο ματς με αρκετές φάσεις εκατέρωθεν Αδελφοσύνη και Απόλλωνας Καλυθιών αναδείχθηκαν ισόπαλοι 3-3. Αυτή ήταν και η πρώτη «γκέλα» για τους Απολλωνιστές που από το ξεκίνημα του πρωταθλήματος είχε μόνο νίκες. Η ομάδα του Χρυσόστομου Χάσταλη όμως βρήκε απέναντι της μια ομάδα πεισμωμένη από τα άτυχα αποτελέσματα των προηγούμενων αγωνιστικών που θα μπορούσε ακόμη και να κερδίσει το ματς αν ήταν πιο προσεκτική στο τέλος. Στο πρώτο μέρος επιτευχθηκε μόλις ένα τέρμα και αυτό για λογαριασμό των φιλοξενούμενων με «δράστη» τον Σπαχιού στο 13’ (0-1). Οι Καλυθενοί κράτησαν το προβάδισμα σε όλο το πρώτο μέρος αλλά στις αρχές της επανάληψης οι παίκτες της Αδελφοσύνης μπήκαν φουριόζοι. Αρχικά στο 63’ ο Παπαδόπουλος Μ. είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι ενώ δύο λεπτά μετά (65’) ο Λιούρας με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα (1-1). Στο 75’ ο Παπαδόπουλος Μ. με πλασέ έδωσε το προβάδισμα στην Αδελφοσύνη (2-1) , αλλά ο Απόλλωνας κατάφερε δύο λεπτά μετά (77’) να φέρει το ματς στα ίσα (2-2) με απευθείας χτύπημα φάουλ του Μαυρομούστακου. Η Αδελφοσύνη κατάφερε στο 85’ να «γράψει» το 3-2 με τον Μ. Παπαδόπουλο αλλά την ίδια στιγμή ο Καιμαξή είδε την κόκκινη για άσεμνη χειρονομία. Τελικά οι Καλυθενοί με ένα τέρμα στο 88’ με σουτ του Καντιμοίρη ισοφάρισαν σε 3-3 και γλίτωσαν την ήττα στην εκπνοή της αναμέτρησης.
Διαιτητές της αναμέτρησης ήταν οι Παπαγιαννίδης, Βασιλάς και Αναστασοπούλου.
Οι συνθλέσεις των ομάδων:
ΑΔΕΛΦΟΣΥΝΗ: Παπαδόπουλος Μ., Σκουλούδης, Τοπάλ (89’ Παπαδόπουλος Κ.), Λιούρας (82’ Καραλής), Χατζη Ομερ Ταμπάκ , Παπαδόπουλος Μ., Γεωργαλλής Σ., Ζαμαντάκης (83’ Καβούλης), Στάππας, Χουρίδης, Καιμαξή
ΑΠΟΛΛΩΝ Κ.: Ροδίτης, Τσίττας, Νικολός, Σαπαλίδης, Κυρίτσης, Ζουρούδης, Σαράντης (60’ Σταυρής), Αιντενίζ (53’ Γίδαρης), Σπαχιού, Μαυρομούστακος, Καντιμοίρης