Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Ποιότητα στην Παστίδα

Ποιότητα στην Παστίδα

0
balla
Με ισοπαλία 1-1 έληξε η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στονΑστέρα Παστίδας και τον Ευαγόρα.Οι δύο ομάδες είχαν απο ένα ημίχρονο και οι προπονητές Γιώργος Ορφανίδης και Γιώργος Σάββενας έδειξαν πως τους ενδιέφερε περισσότερο να δουν πως λειτουργεί η άμυνα τους σε συνεργασία με την μεσαία γραμμή αλλά να υπάρχει και ποιότητα στο παιχνίδι τους.Μέχρι ενός σημείου το κατάφεραν και τα συμπεράσματα που έβγαλαν ήταν θετικά για την κατάσταση που βρίσκονται οι ομάδες τους μεσούσης της προετοιμασίας με τις σκληρές προπονήσεις.Στους γηπεδούχους ανήκει το πρώτο μέρος όπου μάλιστα κατάφεραν να προηγηθούν με γκολ του Καραγιάννη με απευθείας εκτέλεση φάουλ.Στην επανάληψη ο Γιώργος Σάββενας στηρίχθηκε στα 7/11 των παικτών που σκέφτεται να ξεκινήσει το πρωτάθλημα η ομάδα του,έμεινε ικανοποιημένος από τη απόδοση τους ενώ φρόντισαν να ισοφαρίσουν το ματς με εύστοχο χτύπημα πέναλτυ του έμπειρου Καλούδη το οποίο κέρδισε ο Τσομάνι. Το νέο πρόσωπο για τους γηπεδούχους ήταν ο Τάσος Μακρής ο οποίος μέχρι αύριο θα έχει ολοκληρώσει την μεταγραφή του στον Αστέρα.