Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Πήρε αυτό που ήθελε η Ασπίδα Σαλάκου!

Πήρε αυτό που ήθελε η Ασπίδα Σαλάκου!

0

Την τέταρτη νίκη της στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Ασπίδα Σαλάκου αφού νίκησε με 2-0 τον Αγιο Γεώργιου Μαλώνας εντός έδρας ξεφεύγωντας έτσι από την επικινδυνη ζώνη του υποβιβασμού. Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν κάπως καλύτερα και στο 12΄ παραλίγο να προηγηθούν στο σκορ όταν ο Σαράντης με μια σέντρα σουτ έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ισορόπησαν χωρίς ωστόσο να απειλήσουν ιδιαίτερα την εστία του Αξιώτη. Στην επανάληψη παρότι η ομάδα του Μιχάλη Κουτσουμπάρη μπήκε καλύτερα οι Σαλακενοί ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με πλασέ του Παπαγεωργίου στο 60΄. Οι Μαλωνίτες δεν το έβαλαν κάτω και πίεσαν για την ισοφάρησει χάνοντας κάποιες καλές ευκαιρίες. Τελικά στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Καραμολέγκος έκανε το 2-0 σφραγίζοντας τη νίκη για την ομάδα του.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο κ. Δουλγέρης (Στεφανάκης, Διακοφιλιππής)
ΑΣΠΙΔΑ ΣΑΛΑΚΟΥ: Αξιώτης, Βογιατζής(76΄Σακελάρης), Σταυρής, Κρητικός, Παστός, Ντερομενάϊ, Ρούφας (45΄λ.τρ.Καρασάββας), Σαράντης, Παπαγεωργίου, Βολιτάκης(82΄Καραμολέγκος), Κοκκάρης
ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ: Ναούμ, Τσακίρης, Γεωργάς, Παρδαλού, Κολιού(78΄Μπρισνόβαλης), Χατζηνικόλας (80΄Χατζηνικολάου), Πονιάς(74΄Μουστακέλης), Ντύρος Σ., Χατζημανώλης, Σκυλλαράκης