Αρχική Επικαιρότητα Διάφορα Πέρασαν οι Ιππότες σε ματς… ροντέο!

Πέρασαν οι Ιππότες σε ματς… ροντέο!

0
IMG 4025

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου Δωδεκανήσου κατάφερε να πάρει η ομάδα των Ιπποτών αφού επικράτησε στην διαδικασία των πέναλτι με 5-4 του Πολύστρατου Λαέρμων (3-3 κ. δ., 4-4 παρ.). Το παιχνίδι είχε μεγάλο ενδιαφέρον καθόλη τη διάρκειά του, με τους φιλοξενούμενους να στέλνουν το ματς στην παράταση με γκολ που πέτυχαν στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Να σημειωθεί ότι οι «πράσινοι» τελείωσαν με 10 παίκτες το παιχνίδι λόγω του τραυματισμού του Φραγκάκη από το 80΄ (είχαν πραγματοποιήσει όλες τις αλλαγές).
Τα γκολ
10΄ Ο Αλιάϊ σούταρε η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε στα δίχτυα για το 0-1
15΄ Μετά από σέντρα του Έλιος ο Ντούτσε με σουτ στην κίνηση θα κάνει το 0-2.
27΄ Ο Παπαστεργής με έμεσο φάουλ θα μειώσει σε 1-2.
68΄ Σέντρα του Φραγκάκη ο Αποστολόπουλος με πλασέ θα ισοφαρίσει σε 2-2.
86΄ Ο Γιώτας εκτέλεσε το κόρνερ, ο Φουκάρας έχασε τη μπάλα στο αέρα και ο Αλαφάκης με κοντινή κεφαλιά έκανε το 3-2.
93΄ Ο Έλιος με σουτ μέσα από την περιοχή θα στείλει το ματς στην παράταση (3-3).
104΄ Ωραία κεφαλιά του Σότα και 3-4.
112΄ Ο Αμοιρόπουλος από θέση τετ α τετ θα κάνει το 4-4.