Πέφτει η αυλαία στο beach volley

0
DSC 0038-001

Πέφτει σήμερα η αυλαία στο τελικό τουρνουά του Πανδωδεκανησιακού πρωταθλήματος βόλεϊ που διοργανώνει η Τοπική Επιτροπή στο Αθλητικό Κέντρο “Καλλιπάτειρα”. Αναλυτικά το σημρινό πρόγραμμα είναι το ακόλουθο:
Πρόγραμμα Κυριακής 21 Αυγούστου
17:30 Ημιτελικοί Γυναικών
18:15 Ημιτελικοί Ανδρών
19:00 Μικρός Τελικός Γυναικών
19:20 Μικρός Τελικός Ανδρών
20:00 Τελικός Γυναικών
20:45 Τελικός Ανδρών
Απονομές επάθλων στους νικητές
Τα χθεσινά αποτελέσματα
ΑΝΔΡΕΣ
Αποτελέσματα
α΄ γύρος
Γεράκης Ν / Μπαλής vs Ρούσσος / Τάκκος 0 – 2 10-21,8-21
Αναστασιάδης / Φιλίππου vs Γκλάρας / Φράνκε 1 – 2 21-17,11-21,13-15
β΄ γύρος
Γκένοφ / Μακρής vs Ρούσσος / Τάκκος 2 – 0 21-14,21-14
Τερζίου / Χαριστής vs Γούλας / Λούσι 2 – 0 21-17,22-20
Γκιζέτης / Μαθιουδάκης vs Γιώτης / Φλεβάρης 0 – 2 11-21,18-21
Γεράκης Μ / Ορμενάι vs Γκλάρας / Φράνκε 2 – 0 21-10,21-12
Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 9η θέση)
Αναστασιάδης / Φιλίππου vs Ρούσσος / Τάκκος 0 – 2 14-21,14-21
Γεράκης Ν / Μπαλής vs Γκλάρας / Φράνκε 0 – 2 22-24,15-21
γ΄ γύρος (οι νικητές προκρίνονται στον ημιτελικό)
Γκένοφ / Μακρής vs Τερζίου / Χαριστής 2 – 1 19-21,21-15,15-8
Γιώτης / Φλεβάρης vs Γεράκης Μ / Ορμενάι 1 – 2 13-21,21-19,15-17
Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 7η θέση)
Ρούσσος / Τάκκος vs Γούλας / Λούσι 2 – 0 21-12,21-9
Γκιζέτης / Μαθιουδάκης vs Γκλάρας / Φράνκε 2 – 1 17-21,21-19,15-13
Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση και οι νικητές προκρίνονται στο ημιτελικό)
Ρούσσος / Τάκκος vs Γιώτης / Φλεβάρης 2 – 0 21-16,22-20
Γκιζέτης / Μαθιουδάκης vs Τερζίου / Χαριστής 0 – 2 14-21,19-21
Ημιτελικοί
Γκένοφ / Μακρής vs Ρούσσος / Τάκκος
Γεράκης Μ / Ορμενάι vs Τερζίου / Χαριστής
Μικρός Τελικός (3η – 4η θέση)
Ηττημένος Αγώνα Νο15 vs Ηττημένος Αγώνα Νο16
Τελικός (1η – 2η θέση)
Νικητής Αγώνα Νο15 vs Νικητής Αγώνα Νο16

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Αποτελέσματα
α΄ γύρος
Γεράκη / Μανωλάκη vs Αγγελή / Χειμωνέττου 0 – 2 17-21,13-21
Ινγγλέση / Κλαδίτη vs Τερζίου Α / Σουσάρι 2 – 1 17-21,21-14,15-10
Αμορανίτη Ν / Τερζίου Φ vs Αγγελή / Χειμωνέττου 2 – 0 21-12,21-17
β΄ γύρος
Δεληγιώργη / Κρητικού vs Αθανασίου / Μαμαλίγκα 0 – 2 3-21,5-21
Αμορανίτη Ε / Δικαστοπούλου vs Μίχου / Σφυρίου 0 – 2 12-21,14-21
Γκίκα / Κουφομανώλη vs Ινγγλέση / Κλαδίτη 2 – 1 21-9,18-21,15-7
Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένες κατατάσσονται στην 9η θέση)
Τερζίου Α / Σουσάρι vs Αγγελή / Χειμωνέττου 0 – 2 11-21,6-21
Γεράκη / Μανωλάκη vs Ινγγλέση / Κλαδίτη 1 – 2 23-21,20-22,10-15
γ΄ γύρος (οι νικήτριες προκρίνονται στον ημιτελικό)
Αμορανίτη Ν / Τερζίου Φ vs Αθανασίου / Μαμαλίγκα 2 – 0 21-13,21-19
Μίχου / Σφυρίου vs Γκίκα / Κουφομανώλη 2 – 0 21-9,21-12
Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένες κατατάσσονται στην 7η θέση)
Αγγελή / Χειμωνέττου vs Δεληγιώργη / Κρητικού 2 – 0 21-10,21-11
Αμορανίτη Ε / Δικαστοπούλου vs Ινγγλέση / Κλαδίτη 2 – 0 21-8,21-3
Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένες κατατάσσονται στην 5η θέση και οι νικήτριες προκρίνονται στο ημιτελικό)
Αγγελή / Χειμωνέττου vs Γκίκα / Κουφομανώλη 0 – 2 18-21,13-21
Αμορανίτη Ε / Δικαστοπούλου vs Αθανασίου / Μαμαλίγκα 2 – 0 21-14,21-19
Ημιτελικοί
Αμορανίτη Ν / Τερζίου Φ vs Γκίκα / Κουφομανώλη
Μίχου / Σφυρίου vs Αμορανίτη Ε / Δικαστοπούλου
Μικρός Τελικός (3η – 4η θέση)
Ηττημένος Αγώνα Νο15 vs Ηττημένος Αγώνα Νο16
Τελικός (1η – 2η θέση)
Νικητής Αγώνα Νο15 vs Νικητής Αγώνα Νο16