Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Παρέμεινε προτελευταίος

Παρέμεινε προτελευταίος

0
iraklis lardou

Δεν μπόρεσε να πάρει κάτι από τη Σάλακο ο Ηρακλής Λάρδου ο οποίος ηττήθηκε από την τοπική Ασπίδα με 3 – 1 σε αγώνα που έγινε στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας Δωδεκανήσου. Οι φιλοξενούμενοι το πάλεψαν στο πρώτο ημίχρονο αλλά όταν δέχθηκαν το δεύτερο τέρμα σε ένα κρίσιμο σημείο της επανάληψης, δε μπόρεσαν να κάνουν κάτι από εκεί και πέρα. Μόλις στο 2’ ο ν. Μάχλης κατάφερε να κάνει το 1 – 0 αλλά στο 15’ ο Μπενούρ έφερε το παιχνίδι στα ίσα κάνοντας το 1 – 1. Στο 74’ ο Μ. Μάχλης έκανε το 2 – 1 και στο 80’ ο Καρασάββας με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 3 – 1.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Μανώλης Κυρίτσης (Φραγκίνης, Κοσκινάς).
ΑΣΠΙΔΑ: Γκίκας, Καιμαξής, Χατζηκυριάκος, Τσουκαλάς (80’ Θαρρενός), Καραβόλιας, Μ. Μάχλης, Γ. Καρασάββας, Λαθούρης. Ν. Μάχλης (40’ λ.τ. Λαγός), Πολυχρόνης, Καραγιάννης (46’ λ.τ. Γρηγοριάδης)
ΗΡΑΚΛΗΣ: Καντιμοίρης (80’ λ.τ. Μουστάκας), Παπασταματίου, Καρίκας, Κοντός, Μπενούρ, Διακοβασιλείου, Παπαδόπουλος, Χαρίτος, Μ. Καμμάς (73’ Καλανδράνης), Κασιώτης (48’ λ.τ. Α. Καμμάς), Καφάλας