Αρχική Αθλητικά νέα Football League & Γ' Εθνική Ο Τζουανάκης του «έδειξε» τον δρόμο!

Ο Τζουανάκης του «έδειξε» τον δρόμο!

0

Για την 8η αγωνιστική στο 3ο όμιλο ο Ιάλυσος υποδέχθηκε την Α.Ε. Μεσολογγίου, παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της αγωνιστικής. Με πολλές εναλλαγές στο σκορ, ο Τζουανάκης με δυο προσωπικά τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και ένα ο Αθανασίου στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης χάρισαν την νίκη στο Ιάλυσο. Μείωσε προσωρινά με τον Κράνη και τον Πλαστήρα η ΑΕ Μεσολογγίου.

1ο ημίχρονο

Μόλις 2′ λεπτά χρειάστηκε ο Ιάλυσος για να σκοράσει. Ο Τζουανάκης έπιασε τη κεφαλιά και άνοιξε το σκορ. Η ΑΕ Μεσολογγίου απάντησε λίγο αργότερα, η σέντρα- σουτ του Κρανή αιφνιδίασε τον Τσιγάρο και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-1. Ο Τζουανάκης για άλλη μια φορά έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του, με σουτ έξω από την περιοχή για το 2-1 στο 40′.

2ο ημίχρονο

Στο 56′ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν από την άσπρη βούλα. Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο Πλαστήρας (2-2).

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Αθανασίου λύτρωσε τον Ιάλυσο. Ο οποίος με δυνατό σουτ από την μικρή περιοχή του χάρισε το πρώτο τρίποντο εντός έδρας. Με το τελικό σκορ να γράφει 3-2. Πολύτιμη νίκη για τον Ιάλυσο που του δίνει ψυχολογία για την συνέχεια του πρωταθλήματος.