Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Ο Απόλλωνας έκανε …πάρτι στη Λίνδο!

Ο Απόλλωνας έκανε …πάρτι στη Λίνδο!

0

Εντυπωσιακή νίκη με σκορ 7 – 1 σε βάρος του Κλεόβουλου μέσα στη Λίνδο σημείωσε ο Απόλλωνας Καλυθιών ο οποίος πρόσθεσε ακόμα τρεις βαθμούς στο ενεργητικό του. Οι παίκτες του Παναγιώτη Ζούνη …πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο, διάστημα κατά το οποίο …σμπαράλιασαν την άμυνα των γηπεδούχων. Βέβαια καθοριστικό ρόλο στο να …ανοίξει πολύ το σκορ έπαιξε το γεγονός ότι οι Λινδιακοί στην επανάληψη έπαιξαν με πολύ ψηλά την άμυνα τους γιατί “κυνηγούσαν” το σκορ. Αυτό ήταν κάτι που το εκμεταλλεύτηκαν με την ταχύτητα τους οι φιλοξενούμενοι βρίσκοντας έτσι τους ελεύθερους διαδρόμους προς την αντίπαλη εστία.

Το σκορ άνοιξε ο Ταγκάεφ μόλις στο 4′ για τον Κλεόβουλο (1 – 0) αλλά η συνέχεια δεν ήταν η ανάλογη για τους γηπεδούχους. Ο Διακουράκης “απάντησε” στο 6′ (1 – 1) και ο Πλακίδας στο25′ πέτυχε το 1 – 2. Αυτό ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στο 58′ ο Αρφαράς έκανε το 1 – 3 και στο 63′ ο Πλακίδας και πάλι το 1 – 4. Ο Πλακίδας αύξησε τον δείκτη του σκορ στο 68′ (1 – 5) και στο 82′ ο Στελλάς έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην ομάδα του (1 – 6). Το τελικό 1 – 7 πέτυχε ο Καστρινάκης στο 90′