Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου To ήθελε περισσότερο η ΑΕ Κατταβιάς!

To ήθελε περισσότερο η ΑΕ Κατταβιάς!

0

Μια πολύ σημαντική νίκη που της δίνει το δικαίωμα να ατενίζει με μεγαλύτερη αισιοδοξία το μέλλον της πέτυχε η ΑΕ Κατταβιάς η οποία επικράτησε με 3 – 0 του Ποσειδώνα Καρπάθου σε παιχνίδι που έγινε στο Ενωσιακό γήπεδο στο Κορακόνερο. Οι παίκτες του Μανώλη Φρατζή έδειξαν αποφασισμένοι από τα πρώτα κιόλας λεπτά να επιβάλλουν τον δικό τους ρυθμό και να πάρουν το «τρίποντο», όπως και έγινε. Οι γηπεδουχοι έδειξαν να έχουν περισσότερο πάθος, πίεσαν τον αντίπαλο τους, έπεφταν πρώτοι πάνω στη μπάλα και γενικώς έκαναν ότι περνάει από το χέρι τους για να πάρουν τον αγώνα. Αν και το πρώτο ημίχρονο τελείωσε ισόπαλο 0 – 0, στην επανάληψη οι «κιτρινόμαυροι» «καθάρισαν» το παιχνίδι πετυχαίνοντας και τα τρία τους τέρματα. Το 1 – 0 πέτυχε ο Πάπα στο 56’ ενώ στο 77’ ο Στεργιόπουλος έδωσε αέρα δυο τερμάτων στην ομάδα του (2 – 0). Στο 90’ ο Ζαγκότσης πέτυχε το τελικό 3 – 0.