Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Νίκησε την Κατταβιά με ανατροπή ο Απόλλων Καλυθιών

Νίκησε την Κατταβιά με ανατροπή ο Απόλλων Καλυθιών

0

Ο Απόλλων Καλυθιών δεν χάνει επαφή με τις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας. Οι «κίτρινοι» κατόρθωσαν με ανατροπή στο σκορ να επικρατήσουν τελικά με 2-1 της αξιόμαχης Κατταβιάς. Η αναμέτρηση διεξήχθη στο «Ε.Α.Κ. Ρόδου» και ήταν για την 10η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας (Β’ όμιλος). Μολονότι το σύνολο του Παναγιώτη Ζούνη βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ από νωρίς, από γκολ του Νασόπουλου στο όγδοο λεπτό εν τέλει έξι λεπτά ήταν αρκετά για να κάνει την ανατροπή και να εξασφαλίσει τους τρεις βαθμούς της νίκης. Αρχικά, ο Απόλλων ισοφάρισε στο 24ο λεπτό με τον Σπαχιού, ενώ ο Λεονταρόπουλος στο 30 διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.