Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Νίκη μόνο για το γόητρο…

Νίκη μόνο για το γόητρο…

0
nireas tilos

Νίκη η οποία δεν ήταν αρκετή για να της δώσει κάτι παραπάνω από το γόητρο πέτυχε ο ΑΣ Τήλος ο οποίος επιβλήθηκε με το «αγγλικό» 6 – 3 του Ροδιακού σε παιχνίδι που έγινε στο Ενωσιακό γήπεδο στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο «Καλλιπάτειρα». Οι δυο ομάδες έπαιξαν ελεύθερα καθώς δεν είχαν να χάσουν τίποτα. Οι γηπεδούχοι επειδή είχαν εξασφαλίσει και μαθηματικά την παραμονή τους και οι φιλοξενούμενοι λόγω του ότι η σωτηρία δεν εξαρτιόταν μόνο από αυτούς. Οι Τηλιακοί ξεκίνησαν το ματς με ένα δοκάρι μετά από σουτ του Μόσχου μόλις στο 3’ αλλά ο Ροδιακός ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 5’ με «δράστη» τον Πουλή (1-0). Δεν πέρασε παρά ένα λεπτό πριν ο Μόσχου με απευθείας χτύπημα φάουλ, ισοφαρίσει, ενώ στο 16’ ο Χριστοφής με κοντινό πλασέ έδωσε το προβάδισμα στη Τήλο (1-2). Στο 17’ ο Η. Σακελλάρης με κοντινό σουτ «έγραψε» το 1-3, ενώ στο 25’ ο ίδιος παίκτης θα μπορούσε να πετύχει και πάλι γκολ, αλλά το σουτ επιχείρησε σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Κνιφάτι. Το 1-4 έγινε στο 32’ με απευθείας χτύπημα φάουλ του Μόσχου ενώ και πάλι ο Η. Σακελλάρης σημάδεψε οριζόντιο με σουτ στο 37’. Το ημίχρονο τελείωσε 2-4 μετά από ένα τέρμα του Χρυσοχού στο 42’. Στο 57’ ο Καβουκλής χρίστηκε σκόρερ με κοντινό πλασέ (2-5), για να μειώσει ο Σέντης στο 62’ σε 3-5 με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή (3-5). Το τελικό 3-6 διαμορφώθηκε με σουτ του Γερογιάννη από το ύψος της περιοχής.
Διαιτητής ήταν ο Διακοφιλιππής (Ράδος, Γκίντα Σουδάν)
ΡΟΔΙΑΚΟΣ: Κνιφάτι, Τσιμπιδάκης, Τσαγκαράκης (69’ Νομικός), Τσιτσιπάς, Τρίγγας, Χαλκιάς, Κολωβός (69’ Βαραββάς), Σέντης, Πουλής, Χρυσοχός, Καρασάββας
ΑΣ ΤΗΛΟΣ: Αγγελιδάκης, Οίκουτας, Ζγκούρος, Σακελλάρης Κ. (29’ Χατζηφούντας), Γερογιάννης, Χριστοφής, Νικολής, Σακελλάρης Η., Σακελλάρης Κ. (53’ Καβουκλής), Μόσχου, Οικονόμου