Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Νίκη με ανατροπή για τον Κλεάνθη και τον Ποσειδώνα Καρπάθου

Νίκη με ανατροπή για τον Κλεάνθη και τον Ποσειδώνα Καρπάθου

1

Για την 27η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας, ο Ποσειδώνας Καρπάθου πέτυχε μια μεγάλη νίκη παραμονής με 3-1 επί του Αστέρα Παστίδας και ξεκόλλησε από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Ο Ηρακλής Μαριτσών επικράτησε με 3-1 και σταμάτησε το νικηφόρο σερί του Κλεόβουλου Λίνδου μετά από 6 αγωνιστικές. Ο Κλεάνθης έκανε την ανατροπή και πήρε την νίκη με 1-2 από τον Άρη Αρχαγγέλου. Ένα εκπληκτικό παιχνίδι με πολλές εναλλαγές συναισθημάτων είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν όσοι βρέθηκαν στην Λάρδο. Η ΑΕ Κατταβιάς με την λήξη του α’ ημιχρόνου προηγούνταν με 0-3, ωστόσο στην επανάληψη οι γηπεδούχοι απέδειξαν πως διαθέτουν καρδιά μαχητή και ισοφάρισαν σε 3-3! Οι Λαρδιακοί τελείωσαν το ματς με οκτώ παίκτες, αποβλήθηκε ο Βασιλικόπουλος στο 44′, ο Φυλακούρης στο 88′ και ο Δημητριάδης στο 100′, ενώ οι Κατταβενοί με 10 μετά την κόκκινη κάρτα που είδε ο Πελεκάνος.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΡΠΑΘΟΥ- ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣΤΙΔΑΣ 3-2
12′, 41′ Μπετούλα, 18′ Ζαρομυτίδης, / 6′ Πρέτσι, 82′ Λεωνίδου

ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΡΙΤΣΩΝ- ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ ΛΙΝΔΟΥ 3-1
18′ Ποζατζίδης πεν., 33′ Σάββας / 9′ Αρέτογλου αυτ., 41′ Διακοηλίας

ΑΡΗΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ- ΚΛΕΑΝΘΗΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΙΟΥ 1-2
34′ Τσανάκου / 66′ Γκιουρσάνης, 86′ Ζαφειρόπουλος

ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΔΟΥ- Α.Ε. ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ 3-3
60’, 70′ Λέσι, 91′ Πετρίδης / 26′ Κούτσι, 41′ Μαρκόπουλος, 45′ Στεργιόπουλος