Αρχική Αθλητικά νέα Μπάσκετ Νίκη και καλή εμφάνιση!

Νίκη και καλή εμφάνιση!

0
agioi theodoroi

Πολύτιμη νίκη με σκορ 75 – 62 σε βάρος του Ηροδότου πέτυχαν στο Βενετόκλειο κλειστό γυμναστήριο της Ρόδου οι Άγιοι Θεόδωροι σε παιχνίδι που έγινε στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας. Διαβάστε τα σχόλια του μπασκετικού μας συντάκτη Γιάννη Αρφαρά για το παιχνίδι:
Σχόλιο 1ου ημιχρόνου
Οι Αρχαγγελίτες ξεκίνησαν εντυπωσιακά και προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο 23-18 με βομβαρδισμό από τρίποντα και έχοντας επιθετικό οίστρο ο Γιάννη Σκορδάλης. Αξίζει να αναφέρουμε τον τραυματισμό του Αντώνη Χρύση στο 6′ για τον Ηρόδοτο, ο οποίος είχε σκοράρει 6 πόντους σε έξι λεπτά. Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν άμυνα ζώνης και περιόρισαν τα σουτ των γηπεδούχων με αποτέλεσμα να μειώσουν 33-31 στο 18′ και έχοντας σε καλή ημέρα τον Βαρναβα (14 πόντους). Οι παίκτες του Βενέτη Θωμίδη σοβαρεύτηκαν στη συνέχεια και με επιμέρους σκορ 8-1 πήγαν στα αποδυτήρια στο +9(41-32)