Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Νίκη για Ηρακλή Λάρδου με το εντυπωσιακό 5-4!

Νίκη για Ηρακλή Λάρδου με το εντυπωσιακό 5-4!

0

Όχι ένα, όχι δύο αλλά… 9 τέρματα είχαμε στην αναμέτρηση του Ηρακλή Λάρδου με την Χάλκη, στην έδρα της δεύτερης.

Το πρώτο γκολ της αναμέτρησης ήρθε πολύ νωρίς, μόλις στο 10′ ο Πουλής βγήκε τετ-α-τετ και δεν αστόχησε για το 1-0.Εννιά λεπτά αργότερα, στο 19′ ο Χαρίτος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για την ισοφάριση σε 1-1.Η βροχή από γκολ φάνηκε από την αρχή ότι θα είναι καταρακτώδης. Στο 29′ 1-2 από τον Χαρίτο για τον Ηρακλή Λάρδου. Το ημίχρονο έκλεισε στο 2-2, με τον Σαρίκο να πιάνει μία κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ και να σκοράρει για τους γηπεδούχους.
Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο ομάδες συνέχισαν από εκεί που το… άφησαν. Ο Πασιαλής στο 49′ σκάβει υποδειγματικά την μπάλα και 2-3.Ο Μπενούτ στο 69′ εκτελεί απευθείας φάουλ και νικάει τον πορτιέρο της Χάλκης για το 2-4 και πλέον ο Ηρακλής Λάρδου φαίνεται πως θα φύγει με το τρίποντο.Στο 72′ ο Χαρίτος με ένα σουτ εξαιρετικό και άπιαστο ανεβάζει το σκορ στο 2-5. Από εκεί και πέρα η Χάλκη έδειξε αντίδραση και έφθασε στο 3-5 με τον Παπανικολάου στο 78′ να ευστοχεί από τα 11 μέτρα, σε πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος. Το τελικό 4-5 διαμόρφωσε ο Σαρίκος με νέα εκτέλεση πέναλτι στο 88′.

Οι συνθέσεις:
ΧΑΛΚΗ: Μιτζιρίκης, Ξυροκώστας, Διακοπαναγιώτης, Αλεξίου, Ντάλλας (67΄ Βογιατζής), Φωτάρας, Φραγκάκης (37΄ λ.τ Έλενας), Κόκας, Πουλής, Παπανικολάου, Σαρίκος
ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΔΟΥ: Χοτζολάρι, Μπραχούσι (60΄ Καμμάς), Μουστάκας (38΄ Νικηταράς), Παπαϊωάννου, Κούκι (87΄ Διακογεωργίου), Συμεωνίδης, Φάκκας, Χαρίτος (82΄ Αμπελάς), Μπεννούρ, Πασιαλής, Ευαγγελίδης