Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Νέο βήμα τίτλου

Νέο βήμα τίτλου

0
2
Ακόμα ένα βήμα προς την κατάκτηση του τίτλου έκανε ο Αθλητικός Όμιλος Δικαίου ο οποίος πέρασε νικηφόρα και από την Ψίνθο επικρατώντας της τοπικής Δόξας με 1 – 0. Έτσι η ομάδα του Γιάννη Μανούσογλου μπήκε με το δεξί πόδι στο 2012 και ατενίζει με μεγάλη αισιοδοξία το μέλλον της. Διαβάστε το φίλμ του αγώνα όπως αναρτήθηκε στο Κωακό site www.giafkasports.gr  με το οποίο συνεργαζόμαστε.
9′ Εκτέλεση φάουλ του Πανόπουλου έξω από την περιοχή,η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Χρυσάνθη.
13′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λυριστή,η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Καραμούτα.
20′ Μακρινή σέντρα σουτ του Λυριστή από τα δεξιά έξω από την περιοχή,με τη μπάλα να περνάει από όλους και τον Καραμούτα να διώχνει τελευταία στιγμή.
30′ Σουτ του Λυριστή μέσα από την περιοχή με τη μπάλα να κοντράρει στα σώματα των αμυντικών και να περνάει κόρνερ.
35′ Δυνατό σουτ του Μπαρτσελό από τα δεξιά μέσα από την περιοχή με τη μπάλα να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Χρυσάνθη.
35′ Κίτρινη κάρτα στον Πανόπουλο για τράβηγμα φανέλας αντιπάλου.
40′ Κίτρινη κάρτα στον Τσοπάνογλου για δυνατό μαρκάρισμα.
46′ Σουτ του Στάπα έξω από την περιοχή,η μπάλα πέρασε αρκετά έξω από τα δοκάρια του Καραμούτα.
52′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαρτσελό για επικίνδυνη προβολή.
56′ Κίτρινη κάρτα στον Τσούλλο για καθυστερήσεις.
61′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαρμπαντώνη Χ. για διαμαρτυρία.
62′ Έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι σε μαρκάρισμα που έγινε στον Μπαρμπαντώνη Χ.
72′ Κεφαλιά πάσα του Φονσέκα στον Χατζηφούντα Μ. ο οποίος από καλή θέση σούταρε με τη μπάλα να περνάει ψηλά άουτ.
82′ ΓΚΟΛ Μπαλιά του Χατζηφούντα Μ. μέσα από την περιοχή, ο Σκαλέρης με ωραίο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Χρυσάνθη για το 0-1.
83′ Κίτρινη κάρτα στον Στάπα για σκληρό μαρκάρισμα.
86′ Σουτ του Ορφανού Β. μπλόκαρε σταθερά ο Καραμούτας.
93′ Ωραίο πλασέ του Φονσέκα μέσα από την περιοχή με τη μπάλα να βρίσκει και να σταματάει στο αριστερό δοκάρι του Χρυσάνθη.
93′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαρμπαντώνη Γ. για σκληρό μαρκάρισμα.
Διαιτητές: Πατσιόπουλος, Κασιώτης, Κόττορος Μ.
Δόξα Ψίνθου: Χρυσάνθης, Μπαρμπαντώνης Χ. (72′ Τσούλλος Γ.), Σταμούλης, Τσούλλος Γ. ( 87′ Κουφαλάκης), Μπαρμπαντώνης Γ., Μοσχής, Στελλάς, Λυριστής, Στάπας, Ορφανός Β., Τσοπάνογλου (66′ Ορφανός Δ.)
Α.Ο Δικαίου: Καραμούτας, Χατζηφούντας Χ., Πανόπουλος, Γκουντελίτσας, Συντιχάκης, Μποιλής Μ., Τσαλαπατάνης (84′ Σωτίρι), Χατζηφούντας Μ., Μπαρτσελό(60′ Σκαλέρης), Φονσέκα, Μουνούχος