Αρχική Αθλητικά νέα Άλλα Σπορ Νέες επιτυχίες των βετεράνων

Νέες επιτυχίες των βετεράνων

0
veteranos mikos

Εντυπωσιακή ήταν για μια ακόμα φορά η συμμετοχή των αθλητών του Σ.Ε.Β.Α.Σ. Κω «ο Φειδιππίδης» στο πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου βετεράνων που πραγματοποιήθηκες στη Λάρισα. Συγκεκριμένα:
1.Η …σημαία του συλλόγου, Κωνσταντίνος Χατζηεμμανουήλ , κατέκτησε Δύο Χρυσά Μετάλλια στα αγωνίσματα των 100μ- 19.19 δευτ. και 200μ.- 42 δευτ. στην κατηγορία Μ80 -84.
2. Ο Βαλκανιονίκης και πρωταθλητής Ελλάδας Δημήτρης Πικιώνης , κατέκτησε δύο χρυσά μετάλλια στο ύψος- 1.45 μετρ. και στο τριπλούν -10.30 μετρ. στην κατηγορία Μ50-54.
3. Ο Νίκος Χατζηνικολάου , κατέκτησε επίσης δύο χρυσά μετάλλια στα 100μ – 12.66 δευτ. και στα 200μ.-25.73 δευτ. στην Κατηγορία Μ 45-49.
4. Ο Κωνσταντίνος Κατσαούνης, κατέκτησε δύο ασημένια μετάλλια στη σφαίρα- 9.86μετρ. και στο Δίσκο 31.08 μετρ. στην κατηγορία Μ 45-49.
5. Ο Γιώργος Χριστοφίδης, πήρε δύο χρυσά μετάλλια στη σφύρα- 32.82 μετρ. και στο δίσκο 33.07 μετρ. στην κατηγορία Μ 35-39.
Ο σύλλογος, σε δελτίο τύπου που εξέδωσε αναφέρει:
«Για όλους εμάς τους συναθλητές τους, αποτελεί ιδιαίτερη τιμή η συμμετοχή τους στους ανωτέρω αγώνες, στους οποίους συμμετείχαν κορυφαίοι αθλητές και αθλήτριες που έχουν τιμήσει και συνεχίζουν να τιμούν το Ελληνικό εθνόσημο. Το πιο σημαντικό όμως είναι το ήθος και η ευγένεια τους, που έκανε το Δήμαρχο της Λάρισας κ. Κωνσταντίνο Τζανακούλη και τον πρόεδρο της Ο.Ε.Β.Α.Σ κ. Συμεών Συμεωνίδη να εκδηλώσουν επισήμως την επιθυμία τους για την πραγματοποίηση του επόμενου Πανελληνίου Πρωταθλήματος στη Κω το 2014. Ο κ. Τζανακούλης θα ηγηθεί ως βετεράνος αθλητής της πολυάριθμης αποστολής της Λάρισας.