Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Νέα νίκη για Τελχινίδα

Νέα νίκη για Τελχινίδα

0
telxinida ginaikes

Δε δυσκολεύτηκαν να κάνουν την 3η τους νίκη στο πρωτάθλημα οι γυναίκες της Τελχινίδας, αυτή τη φορά με αντίπαλο τον Διαγόρα στην Τέντα. Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Κυριακής και τον παρακολούθησαν πολλοί φίλοι και των δύο ομάδων.
Οι περσινές πρωταθλήτριες κατάφεραν να περιορίσουν τα ατού του Διαγόρα και στην επίθεση εκμεταλλεύτηκαν με επιτυχία τα κενά στην άμυνά του.
ΓΣ Διαγόρας – ΡΣΦΠ Τελχινίς 0-3 σετ σε 74΄ (19-25 σε 22΄, 19-25 σε 22΄και 18-25 σε 30΄)
Διαγόρας: (Πάνος Δικαστόπουλος) Νεφέλη Δικαστοπούλου, Στυλιανή Μπουγιούρη, Φανή Ζακίλα, Ιωάννα Αθανασίου, Νικολέτα Κουτή, Αγγελική Καραμούζη, Μ. Ρομπα, Μ. Φρατζέσκου, Α. Παπαϊωάννου, Ελιζαμπέτα Μαμαλίγκα, Κατερίνα Δεληγιώργη (λ), Α. Χονδρέλη και Αιμιλία Τάκο (λ).
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Νίκη Κουτζούκη, Ελένη Μητροπούλου, Ελισάβετ Αμορανίτη, Μαρία Βρατσάλη, Χρυσάνθη Μαθιουδάκη, Ματίνα Γιαννέλη, Νικολέτα Αμορανίτη (λ), Ντιλέκ Χουσεΐν, Ανθή Γκίκα, Αγγελίνα Κώτη (λ), Φαμπιόλα Τερζίου, Φαίη Μίχου και Κωνσταντίνα Λορέντζου.
Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Νίκος Χατζησταυρίδης, ο Κων/νος Τζάνος και η Μαρίνα Μάντζιου.

Νίκη και για Φοίνικα!
Στο άλλο χθεσινό παιχνίδι του πρωταθλήματος, ο Φοίνικας επικράτησε με 3 – 1 σετ της Φλόγας.
Τα σετ: 18-25 (25’), 25-21 (28’), 24-26 (26’), 19-25 (22’)
Διαιτητές: Κυπριώτης- Παπαγεωργίου
Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑ (Μιχάλης Τσιμισίρης): Γακοπούλου Α., Βαρβιδάκη Ε., Αμερικάνου Σ., Σαμπάνη Στ., Τετράδη Ε., Αγγελή Κ., Μαγαλιού Χ., Μπόνη Αγ., Πολυτάνου Ελ., Κλαδίτη Χ., Τριανταφύλλου Μ.
Α.Ε.Σ.Π. ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Λοΐζος Παπακωνσταντίνου): Κάππα Χ., Σκούφρη Μ., Γιωργάκη Αν., Τζωρτζή Δ., Χατζηβάσιλα Κ., Κάλφα Π., Ζότα Ν., Γιορδαμνή Ζ., Αρχαγγελίτη Ε., Χατζηβάσιλα Μ., Σαΐτη Μ.