Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Μπήκε στην πεντάδα ο Κλεάνθης!

Μπήκε στην πεντάδα ο Κλεάνθης!

0
kleanthis vati

Την έβδομη νίκη του πανηγύρισε ο Κλεάνθης ο οποίος κέρδισε στο γήπεδο Παραδεισίου με 2 – 0 τον Διαγόρα Βατίου και πρόσθεσε άλλους τρεις βαθμούς στο ενεργητικό του μπαίνοντας έτσι στην πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι από τον αντίπαλο τους και στο πρώτο αλλά και στο δεύτερο ημίχρονο. Η ομάδα της νότιας Ρόδου έχασε την μεγαλύτερη της ευκαιρία στο 21’ όταν ο Παπουρδάνος έκανε το πλασέ από καλό σημείο όμως πριν η μπάλα καταλήξει στην εστία κόντραρε και κατέληξε κόρνερ. Ένα λεπτό νωρίτερα (στο 20’), ο Γεωργαλλής δέχθηκε μαρκάρισμα στην περιοχή από τον Γιαννακόπουλο και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι για το οποίο διαμαρτυρήθηκε ο Διαγόρας. Το εκτέλεσε ο Γεωργαλλής και έκανε το 1 – 0. Στις καθυστερήσεις του αγώνα και συγκεκριμένα στο 92’, ο Σκόρπος με σουτ μέσα από την περιοχή (μετά από πάσα του Γεωργαλλή), διαμόρφωσε το τελικό 2 – 0.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Γιαννουκάς (Τσοπανάκης, Μπερδεμπές) ο οποίος στο 78’ απέβαλλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον Γιαννακόπουλο για τράβηγμα στον Γιαννίκο.
ΚΛΕΑΝΘΗΣ: Καστανάκης, Γιατσάτσος, Καρίκης, Δαλκίδης, Παπαδημητρίου (80’ Θάνος), Πελέκης, Ατσίδης (65’ Γιαννίκος), Σκόρπος, Πάτας (55’ Σορωνιάτης), Αλεξανδρίδης, Γεωργαλής
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΤΙΟΥ: Τύρελης, Ζερβός, Κοτζιάς (83’ Κυριακάκης), Πιτσουρδάκης, Ζωάννου (81’ Αδάμος), Παπασταμάτης, Γιαννακόπουλος, Κουρέλης, Τριανταφυλλίδης, Μοσχής (61’ Ντούσκου), Παπουρδάνος