Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Μεγάλος νικητής ο Ευκλής!

Μεγάλος νικητής ο Ευκλής!

0
efklis oloi

Ο Ευκλής ήταν ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι της Β’ Κατηγορίας (1ος όμιλος). Η ομάδα της Σορωνής πέρασε νικηφόρα από το Ενωσιακό γήπεδο στο «Καλλιπάτειρα» επικρατώντας με 3 – 2 της ΑΕ Κατταβιάς σε μια κρίσιμη καμπή του πρωταθλήματος. Οι παίκτες του Μιχάλη Τσιβρινή ξεκίνησαν πάρα πολύ δυνατά τον αγώνα και στα πρώτα δέκα λεπτά κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τους αντιπάλους τους πετυχαίνοντας δυο τέρματα. Από εκεί και πέρα, οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν και μετά το 20’ έδειξαν να ελέγχουν το παιχνίδι, χωρίς όμως να μπορέσουν να πετύχουν κάτι μέχρι και το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη, ο Ευκλής διαχειρίστηκε πολύ σωστά και έξυπνα τον αγώνα, δίνοντας χώρο στους «κιτρινόμαυρους» και παίζοντας με αντεπιθέσεις οι οποίες του απέφεραν ένα ακόμα τέρματα. Στο 2’ και στο 11’ λοιπόν ο Τομάζος πέτυχε το 0 – 2 για να μειώσει ο Νίκας στο 65’ σε 1 – 2. Στο 75’ ο Σχοινάκης έκανε το 1 – 3 ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Κουλιμπαλί αστόχησε από τα έντεκα βήματα (απόκρουσε ο Σαββάκης).
ΕΥΚΛΗΣ: Σαββάκης Στ. του Μιχ., Λαμπρόπουλος, Παναγιώτου, Γκαρής, Σαββάκης Στ. του Αν., Κούρλιος (85’ Καρακόπουλος), Κρομμύδας, Παπαστεργής, Μπερετούλης (80’ Λαππάκης), Μήτρου, Τομάζος (65’ Σχοινάκης)