Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Μεγάλη ανατροπή για Πολυβώτη

Μεγάλη ανατροπή για Πολυβώτη

0

Την δεύτερη συνεχή νίκη του πανηγύρισε ο Πολυβώτης καθώς επικράτησε με ανατροπή 2-1 της Αδελφοσύνης εντός έδρας.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ καλά και στο 12΄ άνοιξαν το σκορ με την κεφαλιά του Μπάκη. Στη συνέχεια και μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν όμως το σκορ παρέμεινε ως είχε. Στο 68΄ η ομάδα του Ηλία Λοΐζου κέρδισε πέναλτι έχοντας μεγάλη ευκαιρία να διευρύνει το προβάδισμα της, την εκτέλεση ανέλαβε ο Συμεωνίδης αλλά ο Κετσές απέκρουσε εντυπωσιακά. Από εκεί και έπειτα οι γηπεδούχοι ανέβηκαν και τρία λεπτά μετά έκαναν το 1-1 με τον Βαλάντη Χατζηνικολάου. Την μεγάλη ανατροπή ολοκλήρωσε ο Κυπραίος με κοντινή προβολή στις καθυστερήσεις.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο κ. Αντωνάς (Ροδίτης, Φασουλάρης)

ΠΟΛΥΒΩΤΗΣ: Κετσές, Παππάς, Κυπραίος, Χαρτοφύλλης               Ν., Φωτεινής, Χαρτοφύλλης Π., Χατζηνικολάου Β. Κ., Χατζηνικολάου Βαλ., Σφακιανός, Χατζηνικολάου Β.Δ., Καρακωνσταντίνος

ΑΔΕΛΦΟΣΥΝΗ: Τύρελης, Ζαμαντάκης, Ζαράρης, Αποστόλου, Συμεωνίδης, Μπάκης (78΄ Τοπάλ), Καϊμαξής, Παπαδόπουλος Μ. (85΄ Σκουλούδης), Ταμπάκ (46΄ Τσιαντούλας), Κώστας, Παπαδόπουλος Κ.