Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Με το… συνήθη ύποπτο

Με το… συνήθη ύποπτο

0
5

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Κλεόβουλος στους Αγίους Αποστόλους επί του Ορφέα με 2-1 και απομακρύνθηκε από τις τελευταίες θέσεις της κατάταξης, αφήνοντας παράλληλα τον αντίπαλο του κάτω από τη γραμμή του υποβιβασμού. Οι τρεις βαθμοί πρόκειται να αποδειχθούν πολύτιμοι στη συνέχεια του πρωταθλήματος, αφού και οι δύο ομάδες έχουν φέτος τους ίδιους στόχους.
Πάντως οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν στο σκορ με το σουτ του Αποστολόπουλου στο 5ο λεπτό. Η απάντηση των Λινδιακών ήταν άμεση, καθώς πέντε λεπτά αργότερα ο Τριπολίτης ισοφάρισε για τον Κλεόβουλο σε 1-1. Οι φιλοξενούμενοι από εκείνο το σημείο και έπειτα ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και δημιούργησαν ευκαιρίες χωρίς να μπορέσουν να σκοράρουν. Στην επανάληψη και οι δύο ομάδες προσπάθησαν να πετύχουν το πολύτιμο τέρμα που θα τους έδινε τη νίκη με το παιχνίδι να είναι ανοιχτό και με φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. Τελικά αυτός που το πέτυχε ήταν ο…συνήθης ύποπτος Ίκαρος Τριπολίτης που στο 84’ έδωσε την σπουδαία νίκη στον Κλεόβουλο.

Ορφέας: Μενίκος, Λεβέντης, Μανάκης, Καμαράτος, Τόσκας (46’ Παζάνης), Γιοβάνι, Κουλουριώτης (60’ Κοτζιάς), Αστυπαλίτης, Αποστολόπουλος, Νίκας, Πολυχρόνης
Κλεόβουλος: Ναούμ, Φραντζής, Αλαφάκης (50’ Αττιτής), Βασιλάκης, Μωραίτης (85’ Αγγελιδάκης), Ιωαννίδης (70’ Διάκουλας), Τριπολίτης, Μαγιόγλου, Σακκάς, Τσοπανάκης, Γεωργαλλής