Με ΠΑΟ Ρουφ στο κύπελλο

0
diagoras_thrasivoulos
Κόντρα στον ΠΑΟ Ρουφ στις 23 Νοεμβρίου θα παίξει ο Διαγόρας στο πλαίσιο της 2ης φάσης του κυπέλλου Ελλάδας. Το παιχνίδι θα γίνει εκτός έδρας και θα είναι νοκ άουτ και σε περίπτωση νίκης η ροδίτικη ομάδα θα αντιμετωπίσει εντός έδρας τον ΠΑΣ Γιάννινα. Αναλυτικά η κλήρωση των αγώνων των επόμενων φάσεων είναι οι ακόλουθοι:
1. Απόλλων Καλαμαριάς – Αναγέννηση Επανομής
2. Απόλλων Σμύρνης – Πανθρακικός
3. Αστέρας Μαγούλας – Καλλιθέα
4. Βατανιακός – Αγροτικός Αστέρας
5. Δόξα Κρανούλας – Παναχαϊκή
6. Ζάκυνθος – Πιερικός
7. Καλαμάτα – Φωκικός
8. Κεραυνός Γλυφάδας – Καλλονή
9. Μέγας Αλέξανδρος Ηρακλειάς – Εθνικός Αστέρας
10. Νίκη Βόλου – Θρασύβουλος
11. Οδυσσέας Αναγέννησης – Πλατανιάς
12. Οικονόμος – Πανσερραϊκός
13. Πόντιοι Κατερίνης – Βύζας Μεγάρων
14. Προοδευτική – Γιαννιτσά
15. Ρουβάς – Λάρισα
16. ΠΑΟ Ρουφ – Διαγόρας
17. Τύρναβος – Βέροια
18. Νικητής Εθνικός Γαζώρου – Αετός Σκύδρας (θα γίνει την Κυριακή) – Ηρακλής Ψαχνών
Στην τρίτη φάση (7/12) γηπεδούχος θα είναι η ομάδα της μικρότερης κατηγορίας

Νικητής Εθνικός Γαζώρου-Αετός Σκύδρας με Ηρακλής Ψαχνών – Νικητής Ζάκυνθος – Πιερικός
Νικητής Αστέρα Μαγούλας – Καλλιθέα – Νικητής Τύρναβος – Βέροια
H τέταρτη φάση θα γίνει στις 20-21-22/12

Νικητής Απόλλων Καλαμαριάς – Αναγέννηση Επανομής με Ατρόμητο
Νικητής Απόλλων Σμύρνης – Πανθρακικός με Άρη Θεσσαλονίκης
Νικητής Βατανιακός – Αγροτικός Αστέρας με Παναθηναϊκό
Νικητής Δόξα Κρανούλας – Παναχαϊκή με ΟΦΗ
Νικητής Καλαμάτα – Φωκικός με ΑΕΚ
Νικητής Κεραυνός Γλυφάδας – με Πανιώνιο
Νικητής Μέγας Αλέξανδρος – Εθνικός Αστέρας με ΠΑΟΚ
Νικητής Νίκη Βόλου – Θρασύβουλος με Λεβαδειακό
Νικητής Οδυσσέας Αναγέννησης – Πλατανιάς με Κέρκυρα
Νικητής Οικονόμος – Πανσερραϊκός με Εργοτέλη
Νικητής Πόντιοι Κατερίνης – Βύζας Μεγάρων με Ξάνθη
Νικητής Προοδευτική – Γιαννιτσά με Αστέρα Τρίπολης
Νικητης Ρούβας – Λάρισα με Παναιτωλικό
Νικητής ΠΑΟ Ρουφ – Διαγόρας με ΠΑΣ Γιάννινα
* Ο νικητής Εθνικός Γαζώρου- Αετός Σκύδρας που θα παίξει με τον Ηρακλής Ψαχνών και έπειτα ο νικητής Ζάκυνθος – Πιερικός με Ολυμπιακό
* Νικητής Αστέρα Μαγούλας – Καλλιθέα με νικητή Τύρναβος – Βέροια με Δόξα Δράμας