Ξεκίνησαν καλά Τσαβαρή και Κλόκας

0
tsavari klokas

Ικανοποιητικά ξεκίνησε η πρώτη μέρα του πανελληνίου πρωταθλήματος που διεξάγετε στο Ναύπλιο, για τους αθλητές του συλλόγου «Μεσόγειος» Ελένη Τσαβαρή και Στέφανο Κλόκα.
Η Ελένη μετά από μια δυνατή και αμφίρροπη μάχη με την Βαρβάρα Φασόη του Ολυμπιακού, έχασε στις τεχνικές λεπτομέρειες τις διαδρομής, κατακτώντας το ασημένιο μετάλλιο στην ατομική χρονομέτρηση.
Εντυπωσιακή ήταν και η πρώτη συμμετοχή του σαν νέος του 18ου Στέφανου Κλόκα ,όπου κατέλαβε την 7η θέση στην κατηγορία νέων και την 32η γενικής στην κατάταξη των αντρών.
Η συνέχεια για τους δύο αθλητές μας θα δοθεί την Κυριακή το πρωί με το αγώνισμα αντοχής.
Το Δ.Σ της ομάδος μας εκφράζει τα συγχαρητήρια του στους δύο αθλητές του και τους εύχετε καλή συνέχεια την Κυριακή.