Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Κορίτσια Κ18: Κυριάρχησε η Τελχινίδα

Κορίτσια Κ18: Κυριάρχησε η Τελχινίδα

0

Άλλη μια νίκη με την οποία ουσιαστικά επιβεβαιώνει τον τίτλο του μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση της 1ης θέσης στον όμιλο της πέτυχε η γυναικεία ομάδα Κ18 της Τελχινίδας η οποία επικράτησε με 3 – 0 σετ του Διαγόρα στο Βενετόκλειο κλειστό γυμναστήριο της Ρόδου. Με τη νίκη αυτή η ομάδα η Τελχινίδα εδραιώνεται στην κορυφή της βαθμολογίας. Το παιχνίδι διήρκησε συνολικά 52 λεπτά και τα σετ του αγώνα είναι: 25 – 11, 25 – 10, 25 – 11.

Η ομάδα του Νίκου Τσιντομηνά είχε πολύ καλό σερβίς και πλουραλισμό στην επίθεση, στοιχεία που της έδωσαν το δικαίωμα να φθάσει εύκολα στην κατάκτηση της νίκης. Μεγάλη απώλεια για τον Διαγόρα ήταν η Ρέα Κυπριώτη η οποία λόγω ενός προβλήματος τραυματισμού δεν μπόρεσε να προσφέρει τις υπηρεσίες της και είδε το παιχνίδι από τον πάγκο.

ΤΕΛΧΙΝΙΔΑ (Τσιντομηνάς): Γκιζέτη, Δημητριάδη, Δογιάμα, Ζωγραφάκη, Κακλαμάνου, Λαζαρίου, Δέσποινα Μαστόρου, Ελένη Μαστόρου, Πάολα Σουσαρί, Τερζίου
ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Τρατσέλας): Γιακουμάκη, Γιαντσίδη, Δερμετζή, Καβουνίδη, Κυπριώτη, Μπάρκα, Ντερβίσι, Ουζούνη, Παγκά, Χάμιτ