Αρχική Αθλητικά νέα «Καθάρισε» τον ΟΦΗ με απίστευτη ανατροπή και Μανούσο η Λαμία

«Καθάρισε» τον ΟΦΗ με απίστευτη ανατροπή και Μανούσο η Λαμία

0

Μετά από ένα συναρπαστικό ματς η Λαμία κατάφερε να πάρει σημαντική εντός έδρας νίκη απέναντι στον ΟΦΗ με 2-1. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Γιώργος Μανούσος. Συγκεκριμένα ο 34χρονος Έλληνας επιθετικός που πέρασε αλλαγή στο 63′ με δύο δικά του τέρματα, στο 83ο λεπτό και στο 87ο λεπτό, χάρισε τη νίκη στην ομάδα του. Προηγήθηκαν με τον είχαν στο 33′ με γκολ του Κοσμά Τσιλιανίδη, οι φιλοξενούμενοι όμως εν τέλει δέχθηκαν την ολική ανατροπή από την Λαμία.

Διαιτητής: Τσακαλίδης

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

ΛΑΜΙΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Σαράνοφ, Μαζουλουξής, Αντέτζο, Προβυδάκης, Μαρτίνεθ (78΄ Σαραμαντάς), Μπεχαράνο (46΄ Τζανδάρης), Νούνιες, Μπανγκουρά, Ρόμανιτς (63΄ Αραμπούλι), Τσούκαλος (63΄ Μανούσος), Καραμάνος (72΄ Μανουσάκης).

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Βάτερμαν, Πασαλίδης, Σελίμοβιτς, Μαρινάκης, Γκαγέγκος, Τοράλ (90΄ Φελίπε), Ντε Γκούζμαν, Μπαλογιάννης, Τσιλιανίδης (74΄ Φαν Ντάινεν), Λάμπρου, Ντουρμισάι (74΄ Καμάου).