Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου “Καθάρισε” στο πρώτο ημίχρονο ο Διαγόρας Βατίου

“Καθάρισε” στο πρώτο ημίχρονο ο Διαγόρας Βατίου

0

Με δυο τέρματα που σημείωσε στο πρώτο ημίχρονο, ο Διαγόρας Βατίου επικράτησε με 2 – ο του ΑΕΡΑ και έμεινε «ζωντανός» στην «μάχη» της παραμονής στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας Δωδεκανήσου.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν να θέλουν περισσότερο τη νίκη την οποία και κατάφεραν τελικά να πάρουν. Μόλις στο 1’ από σέντρα του Πλαγγέντη ο Πουλάϊ μέσα από την περιοχή με σουτ έκανε το 1 – 0. Στο 44’ ο Λαζίδης με σουτ από καλό σημείο διαμόρφωσε το τελικό 2 – 0.

Ο ΑΕΡΑ προσπάθησε περισσότερο στην επανάληψη όπου είχε και τον άνεμο υπέρ του ενώ κέρδισε και κάποια μέτρα λόγω του ότι οι γηπεδούχοι οπισθοχώρησαν και προσπάθησαν να «χτυπήσουν» στις αντεπιθέσεις. Είχε μια φάση όπου η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι, όμως από εκεί και πέρα δεν μπόρεσε να πετύχει τίποτα περισσότερο.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Κυρίτσης (Κοκμότος, Τσέτσος)
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΤΙΟΥ: Μαυρουδής, Ζερβός, Καραγιάννης, Έλληνας, Αδάμος, Παναγιωτόπουλος, Κατσαρής (91’ Λεσιόβας), Λαζίδης, Πλαγγέντης (90’ Κωστάκης), Καλημέρης (80’ Παπουρδάνος), Πουλάϊ (93’ Θεοδώρου)