Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου «Καθάρισε» ο Κακλαμάνος!

«Καθάρισε» ο Κακλαμάνος!

0
1

Με δυο γκολ του Αλέκου Κακλαμάνου, ο Κλεόβουλος μπόρεσε να κάμψει την αντίσταση του Αστέρα Μασσάρων νικώντας τον με 2-0 εκτός έδρας. Στα θετικά στοιχεία του παιχνιδιού ήταν η χρησιμοποίηση αρκετών νεαρών ποδοσφαιριστών από τους δυο προπονητές.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που είχαν την κατοχή και την καλή κυκλοφορία της μπάλας με τους Μασσαρενούς να προσπαθούν να χτυπήσουν με αντεπιθέσεις. Η ομάδα του Δημήτρη Δογιάμα όσο περνούσε η ώρα ανεβαζε στροφές και στο 30΄ κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με πλασέ του Αλέκου Κακλαμάνου. Στην επανάληψη οι Λινδιακοί δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα και στο 65΄ με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του έμπειρου φορ η υπόθεση νίκη «κλείδωσε». Στα τελευταία λεπτά δεν άλλαξε κάτι με το σκορ να μένει ως είχε.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο κ. Χαρισμανίδης (Αχιολάς, Στεφανάκης)
ΑΣΤΕΡΑΣ: Τόππος, Κούτρης(54′ λ.τ.Χατζημανώλης Μ.), Μπάρτζος, Λούππος Ε., Μπαϊρακτάρης(46′ Κρητικός), Χατζημανώλης Α.(75′ Σκούμβρος), Φωτάρας, Αλιάϊ, Μίρτσεφ, Πατσιαούρας, Πλαγγέτης
ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ: Διακογεωργίου, Βίλζα (46′ λ.τ.Μάντσεφ), Διάκουλας, Κωστάκης, Κακλαμάνος Λ., Ανδρεόπουλος, Παπαοικονόμου, Γαϊτάνος, Κακλαμάνος Α.(79′ λ.τ.Γανωτάκης), Κολιοκώστας (75′ Τόμας), Κουκουτσέλας