Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου “Καθάρισε” με Κουμπιάδη ο ΑΟ Σύμης

“Καθάρισε” με Κουμπιάδη ο ΑΟ Σύμης

0

Μια σημαντική νίκη με 1 – 0 σε βάρος του Ατρομήτου Διμυλιάς πέτυχε μέσα στη Σύμη ο τοπικός Αθλητικός Όμιλος και έτσι πρόσθεσε άλλους τρεις πολύτιμους βαθμούς στο ενεργητικό του. Στο πρώτο ημίχρονο έγινε ένα κακό παιχνίδι λόγω κυρίως του έντονου αέρα που δημιούργησε αρκετά προβλήματα στους παίκτες και των δυο ομάδων. Στο διάστημα αυτό οι δυο ομάδες είχαν από δυο καλές στιγμές χωρίς να μπορέσουν όμως να σκοράρουν. Στην επανάληψη οι Συμιακοί προσπάθησαν να βάλουν τη μπάλα κάτω και μπόρεσαν να αποκτήσουν τον έλεγχο και την πρωτοβουλία των κινήσεων. Πίεσαν για να σκοράρουν και το κατάφεραν στο 85′ όταν ο Κουμπιάδης με σουτ σχεδόν από το ύψος του πέναλτι σημάδεψε σωστά και έκανε το 1 – 0 που έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα. Ο Ατρόμητος Διμυλιάς τελείωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες καθώς στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Καραγιάννης για διαμαρτυρία στο διαιτητή.