Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Καλύτερος ο Άρης, του έλειψε το γκολ

Καλύτερος ο Άρης, του έλειψε το γκολ

0

Αν και καλύτερος ο Άρης Αρχαγγέλου δεν μπόρεσε να πετύχει γκολ και έτσι έμεινε στο 0 – 0 απέναντι στην ΑΕ Κατταβιάς σε παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο «Καλλιπάτειρα». Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, οι παίκτες του Γιώργου Σάββενα δημιούργησαν σημαντικές ευκαιρίες προκειμένου να πετύχουν τουλάχιστον ένα γκολ χωρίς όμως να τα καταφέρουν. Στην επανάληψη, ο ρυθμός κάπως έπεσε και το παιχνίδι πήγε περισσότερο στη δύναμη με τους «κιτρινόμαυρους» πάντως να έχουν και πάλι μια πάρα πολύ καλή στιγμή στο 60’ όταν ο Ευγενικός έκανε το σουτ και ο Παπαβεργής απόκρουσε εντυπωσιακά.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Θωμάς Πατσιόπουλος με βοηθούς τους Τσιβίτη και Κωτσόπουλο.

ΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ: Παπαβεργής, Κατσαρής, Κώτης, Τοπαλίδης, Μαριεττάκης, Σαλαμαστράκης, Κόκας, Ζαγκότης (68’ Διακάκης), Στεργιόπουλος, Νασόπουλος, Πάπα
ΑΡΗΣ: Βαρέλης, Καλοπήτας, Μπαρμπαντώνης, Μαγιόγλου (74’ λτ. Παπαοικονόμου), Πομπού, Δημουλάς (78’ λτ. Σφυριαλλάς), Ευαγγελίδης, Γαϊτάνος, Μάλλιος, Αμανατίδης, Ευγενικός (65’ Γιακουμάκης)