Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Καλύτερες οι Παγκορασίδες της Τελχινίδας (video)

Καλύτερες οι Παγκορασίδες της Τελχινίδας (video)

0
telxinida pagkorasides2

Δε συνάντησαν ιδιαίτερες δυσκολίες για να προσθέσουν άλλη μια νίκη στο ενεργητικό τους οι Παγκορασίδες της Τελχινίδας. Αυτή τη φορά επικράτησαν του Διαγόρα με 3 – 0 σε παιχνίδι που έγινε στο Βενετόκλειο κλειστό γυμναστήριο της Ρόδου. Οι κοπέλες του Νίκου Τσιντομηνά ήταν καλύτερες από τον αντίπαλο τους σε όλα τα σετ και κέρδισαν δίκαια. Οι «κυανέρυθρες» δεν βρέθηκαν σε καλή ημέρα, υπέπεσαν σε πολλά λάθη και έδειξαν ότι θέλουν ακόμα δουλειά. Μόνο στο 3ο σετ και μέχρι τους πρώτους δέκα πόντους περίπου, κατάφεραν να είναι πιο ανταγωνιστικές και να βρίσκονται κοντά στο σκορ. Από κάποιο σημείο όμως και μετά η Τελχινίδα «καθάρισε» και πάλι το παιχνίδι. Τα σετ του αγώνα: 25 – 13 (20’), 25 – 7 (17’), 25 – 16 (20’)
Διαιτήτευσαν οι κ. Θ. Κυπριώτης, Ν. Χατζησταυρίδης (σημειωτής Μ. Μάντζιου).
ΤΕΛΧΙΝΙΔΑ (Ν. Τσιντομηνάς): Α. Κώτη, Β. Παρασκευά, Ε. Κωνσταντάκη, Χουσεϊν Ντιλέκ, Λ. Γεροσάββα, Μ. Οικονόμου, Γλου Φ. Ντουμάνο, Γ. Λεσιώβα, Α. Γκίκα
ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Π. Δικαστόπουλος): Αικ. Τοτόμι, Αικ. Δεληγιώργη, Ε. Μαμαλίγκα, Α. Βασιλοπούλου, Π. Αλβανάκη, N. Τσακίρη, Αικ. Ευθυμίου, Αλεξ. Τοτόμι