Αρχική Επικαιρότητα Διάφορα Ήττα για τον Σταυρό Καλυθιών

Ήττα για τον Σταυρό Καλυθιών

0
stavros fasi

Άλλη μια ήττα πρόσθεσε στο παθητικό της η γυναικεία ποδοσφαιρική ομάδα του Σταυρού Καλυθιών. Παίζοντας στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων στο πλαίσιο της συνέχειας της Β’ Εθνικής έχασε με 2 – 0 από την Αγία Παρασκευή. Και τα δυο τέρματα επιτεύχθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίοι οι φιλοξενούμενες είχαν τον άνεμο υπέρ τους. Στην επανάληψη, ο Σταυρός προσπάθησε αλλά δεν μπόρεσε να κάνει κάτι. Τα γκολ πέτυχαν η Αραπάκου και η Τοπαλίδη.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Κόλλιας (Μοσχάτος, Παπαβασιλείου) ο οποίθος στο 51’ απέβαλλε με απευθείας κόκκινη κάρτα την Τσικούρη επειδή χτύπησε αντίπαλο.
ΣΤΑΥΡΟΣ: Γιοχάλα, Ματθαίου, Τερζοπούλου, Κιόττου, Ζούρδη (46’ Τσικούρη), Ντελλάκη (70’ Παυλίδη), Γρηγοριάδη, Μαλλιάκα, Αξιώτη, Βαγιανού, Στεργιοπούλου (85’ Βολίκα)
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Πίττα, Μαρκοπούλου, Παπαμήτρου, Σταυροπούλου, Βιτούλα, Κουρομπίλια, Νταβού, Αραπάκου, Κάλτση, Τοπαλίδη, Πετράκη