Αρχική Αθλητικά νέα Football League & Γ' Εθνική Ήττα από τον Παναργειακό για τον Ιαλυσό!

Ήττα από τον Παναργειακό για τον Ιαλυσό!

0

Στο πλαίσιο της 21 αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής κατηγορίας ο Ιαλυσός ηττήθηκε με 4-0 από τον Παναργειακό. Οι φιλοξενούμενοι πατούσαν καλύτερα στο αγωνιστικό χώρο και επέβαλαν από την αρχή τον ρυθμό τους. Και οι Τοξοβόλοι «παραδόθηκαν» με κατεβασμένα τα χέρια, το επόμενο παιχνίδι για την ομάδα του Παναγιώτη Σπάρταλη είναι εντός έδρας με την Θύελλα Ραφήνας.

Το παιχνίδι:

Μόλις 3 λεπτά χρειάστηκε η ομάδα του Παναργειακού για να σκοράρει. Ο Ροκαι με κεφαλιά έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του. Δοκάρι στο 25 για τους γηπεδούχους με τον Πρικα. Στο 38′ έχασε μεγάλη ευκαιρία η ομάδα του Βαζάκα να διπλασιάσει τα τέρματα της αλλά η κεφαλιά του Ροκαι πέρασε άουτ.

Λίγο πριν το ημίχρονο ο Πρικα έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Το 3-0 έγινε από το Τσανι και το «κερασάκι στην τούρτα» μπήκε στο 87′ από τον Τσιώλη για το 4-0.

Παναργειακός: Γιώργος Βαζακας: Καραγυρης, Παναγιωτου, Καρελης, Καπετανακης, Ροκαι, Μαρίνης, De Souza, Ηλιόπουλος, Ελευθεριάδης, Πρικας, Τσιρακης