Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Ήττα από την Vakifbank SC

Ήττα από την Vakifbank SC

0
telxinida mikres

Με ήττα ξεκίνησαν τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις της η ομάδα κοριτσιών της Τελχινίδας στο Μαρμαρίς. Στον 1ο αγώνα ηττήθηκαν από την Vakifbank Sports Club (Κωνσταντινούπολη) με 0-3 σετ (14-25, 11-25 και 17-25). . Η αντίπαλος της ροδίτικης ομάδας ήταν σαφώς ανώτερη, με μέσο όρο ύψους της βασικής εξάδας πάνω από το 175 εκ.
Οι αθλήτριες του Μιχάλη Τσιμισίρη μπήκαν στο γήπεδο φοβισμένες και δε κατάφεραν να έχουν διάρκεια στην καλή απόδοση. Κατά διαστήματα, κυρίως στο 2ο σετ, έπαιξαν πολύ καλή άμυνα ενώ πίεσαν αρκετά αντιπάλους με το δύσκολο σερβίς τους.
Σήμερα, στις 15:30 στο δεύτερο από τους τρεις που θα δώσουν στο αναπτυξιακό τουρνουά που διοργανώνει ο δήμος του Μαρμαρίς θα αντιμετωπίσουν την Takev Sports Club από την Αττάλεια.